Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen alapon jöhet be a...

Milyen alapon jöhet be a testvérem pártfogó felügyelője az én szobámba?

Figyelt kérdés
Tesóm felfüggesztettet kapott és most megint jön ez a személy és minden szobát megnéz. De ezt milyen alapon teheti meg? Mikor a rendőrök jöttek akkor csak a tesóm szobájába mentek be. Ő hogy mehet be bárhová?
2014. márc. 11. 18:05
 1/7 anonim válasza:
26%
Gondolom nem a te neveden van a lakás. Te tudod h mit követett el.
2014. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

A pártfogó felügyelő azért jön első sorban hogy környezettanulmányt készítsen + nagyon ritkán tesz családlátogatásokat.

Nem a dolga bármit is leellenőrízni. Viszont tisztába kell lennie, hogy a pártfogoltja milyen élettérben él. Teljesen jogos, hogy benéz a te szobádba is, sőt a ház minden helyiségébe. Nem csak joga van hozzá, de a kötelessége is. A rendőrök is nyugodtan bemehettek volna a szobádba, ők akár át is kutathatták volna.

2014. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, a szüleimé a ház, mert még mindenki "itthon" lakik. És mi semmi ilyenbe nem egyeztünk bele. :S Sőt már én is felnőtt vagyok szóval pláne nem értem, h miért nincs még beleszólásom se ebbe.
2014. márc. 11. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen jogosan tette. Ő egy pártfogó felügyelő, ez a feladatai közé tartozik. Úgy csinálsz, mintha a postás sétált volna be a szobádba. És ha mondjuk elromlik a vécétek, a vízvezeték szerelőt sem engeded be, mert mi az már, hogy csak úgy besétál? :D
2014. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Mivel a bűnöző hivatalos, bejelentett tartózkodási lakhelye s CÍMETEK (tehát nem a szobája egyedül), így a pártfogónak nem csak, hogy joga van az EGÉSZ lakást átnézni, hanem kötelessége is.

Ugyanis ha te rejtegetni akarnál otthon valamit (drogott, lopott szajrét, csonkolt hullát) akkor azt nyilván nem olyan helyre dugnád, ahol tudod, hogy egy hivatalos személy is keresné helyből. Ezért nézheti át a teljes címet.

2014. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Valóban rosszul esik, hogy egy idegen mászkál a szobámba, de akkor elfogadom.
2014. márc. 11. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:

panaszt kell írni a megyei rendfőkapitánynak. ott a mailja a police.hu-n


többször nem megy be,- tuti.


el fognak járni, ki fogják hallgatni, te kapsz egy elutasítást, de nem megy be a szobádba többet.

2014. márc. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!