Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényes így a szerződés?

Érvényes így a szerződés?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. A szüleim pár hétig nem voltak itthon és én addig megrendeltem egy kábeltévés internetet a dunawebtől.

Amikor hazajöttek kicsit pipák lettek, hogy képes voltam megrendelni 2 éves hűségidővel ilyet. De az ügyfélszolgálat szerint 18 év alatt nem is köthetek ilyen szerződést, mert nem vagyok jogi személy. Akkor most mit tegyek, hogy lemondhassam? Mert nem szeretnék fizetni a hűségidő miatt és a szülők sem írtak elá semmiféle papírt, vagy beleegyezést, hogy én ilyet rendeljek.


2009. dec. 15. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A szerződés érvénytelen, ha a szolgáltató ezt nem ismeri be, pert lehet indítani szerződés érvénytelenségének megállapítása iránt.
2009. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy érvénytelen a szerződés.
2009. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Polgári Törvénykönyv szabályozza a kérdést a következők szerint

(te kedves kérdező korlátozottan cselekvőképes vagy)


12/A. § (1) Korlátozottan cselekvőképes az a kiskorú, aki a tizennegyedik életévét már betöltötte és nem cselekvőképtelen.


(2) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú nyilatkozatának érvényességéhez - ha jogszabály kivételt nem tesz - törvényes képviselőjének beleegyezése vagy utólagos jóváhagyása szükséges. Ha a korlátozottan cselekvőképes kiskorú cselekvőképessé válik, maga dönt a függő jognyilatkozatainak érvényességéről.


(3) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú a törvényes képviselőjének közreműködése nélkül is


a) tehet olyan személyes jellegű jognyilatkozatot, amelyre jogszabály feljogosítja;


b) megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket;


c) rendelkezik munkával szerzett keresményével; keresménye erejéig erre kötelezettséget vállalhat;


d) megköthet olyan szerződéseket, amelyekkel kizárólag előnyt szerez.


(4) A törvényes képviselő a korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak - a d) pontban foglaltak szerint - ígért vagy adott ajándékot a gyámhatóság engedélyével visszautasíthatja. Ha a gyámhatóság a törvényes képviselő visszautasító nyilatkozatát nem hagyja jóvá, ez a határozata a törvényes képviselő elfogadó nyilatkozatát pótolja.


(5) A törvényes képviselő a korlátozottan cselekvőképes kiskorú nevében maga is tehet jognyilatkozatokat, kivéve azokat, amelyeknél a jogszabály a korlátozottan cselekvőképes kiskorú saját nyilatkozatát kívánja meg, illetve amelyek a munkával szerzett keresményre vonatkoznak.

2009. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igen,

a szerződés érvénytelen, semmis


(de nem azért mert nem vagy jogi személy, ugyanis a jogi személy = a gazdasági társaságok, vagyis rt, kft, bt stb.)


azért érvénytelen mert 18 év alatti vagy

vagyis nem vagy még cselekvőképes


ennyi:)

2009. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen ezt rendezni kell a szolgáltatóval, a szerződés valóban semmis, viszont ha Te használod a szolgáltatást kérhetik tőled az ellenértéket jogosan.

Tehát az eddigi internethasználatért ők a díjra igényt tarthatnak, amennyiben még ilyen nem volt vagy esetleg előzetesen kellett is valamit befizetni az visszajár.

HA pedig a szolgáltatót az életkoroddal kapcsolatban megtévesztetted, akkor viszont érvényes marad a szerződés'''

2009. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!