Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha valaki megprób...

Mi történik, ha valaki megpróbál közös megegyezéssel felmondani, viszont a munkáltató nem megy bele és kötelezi a felmondási idő ledolgozását?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy munkatársam kapott egy lehetőséget, hogy külföldre menjen már ott dolgozó rokonaihoz és ezért fel akart mondani, viszont nem engedték el közös megegyezéssel.

Most kitalálta, hogy jövő héttől mikor is kezdődik a felmondási ideje ő fogja magát és ugyan bemegy de nem fog csinálni semmit.

Valahol megértem, viszont gondoltam utána nézek ennek mert azt olvastam, hogy ha nem jönne be akkor kifizethetné a felmondási időre járó bérét + ha kárt okozott ezzel akkor egy limitig azt is és ha ez is hasonló következményekkel járna, akkor inkább megpróbálnám jobb belátásra téríteni. Viszont ezzel kapcsolatba nem találtam sehol semmit.


2014. márc. 25. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezen esetben közöltem, hogy holnaptól nem megyek be. A munkaadóm 30 nap felmondási időhöz ragaszkodott, én közöltem vele, hogy nyugodtan fizetheti még harminc napig az adóm és a TBm. mert hiszen ezek egyike sem fog engem zavarni. Hamarabb megkaptam az irataim, mint hinnéd. :)
2014. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fura mert a részleg is ahol ő dolgozik nem bővelkedik év eleje óta munkában, már legutóbb egy hete is elment onnan egy nő, bár ő elvileg még próba időn volt. De volt egy másik srác is akiről mesélt aki egy hónapja eltűnt 2 hétre majd egyszer csak jelentkezett, hogy felmondana és elengedték minden nélkül. Az aki meg szépen intézné el nem engedik.
2014. márc. 25. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Aláírta a szerződést,hogy felmondás esetén 30 napig ott fog dolgozni, ha ezt megszegi onnan munkáltató perelheti a dolgozót.
2014. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!