Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet ezt megoldani,...

Hogy lehet ezt megoldani, hogy az igazságos?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet: Tartósan beteg vagyok de járóképes,önmagam ellátására,önálló életre,stb-re képes vagyok már. Régen nem voltam az


Műhiba által lettem tartós beteg így anno megnyertünk egy pert aminek az lett az eredménye,hogy kaptunk egy egyszeri összeget (visszamenőleg) plusz életem végéig életjáradék. Anyám számlájára megy, kb majdnem 200k körüli összeg(ennyi az össz életjáradék). Ebből olyan 70 ezer megy neki jogilag, az van részére,de "természetesen" mindent ő kezel. Nagyon jóba voltam anyámmal mivel segített mikor beteg voltam bajban,meg mindenben. Kb másfél évvel ezelőtt elment "apám" de visszajött rá fél évre. Miután visszajött azóa anyám kb 180fokos fordulatott vett, lesz@r, és olyannyira eldurvult a helyzet,hogy fejemhez vágja lassan már napi rendszerességgel ,hogy én tönkretettem/tönkreteszem életét, egyszer azt is mondta inkább adott volna be intézetbe, ordibál,mindennek lehord és nem csak a "sablon szavakkal" mert azt még elviselnem,szerencsére, hál istennek is ,az alapbetegségem jól lehet kezelni de úgy néz ki pánikbeteg lettem(volt egy pánikrohamom is), illetve szorongok eléggé erőteljesen. Kb 1,5hónapja kezdődött ez,hogy az utcára alig bírok kimenni, vrnyomásom magas, egésznap nem jó a közérzetem, nem merek tömegközlekedni hosszútávon de még kistávon se nagyon,tehát kezd lesüllyedni az életem. Orvos felírt frontint valamennyivel jobb de nem mulasztja el teljesen,bejelentkeztem pszichologushoz/pszichiáterhez. Remgeteg stressz ér itthon, nem bírok itt már létezni, valamikor majdnem megőrülök, fejemhez vágják,hogy én teszek tönkre magam körül mindenkit és annyit mondogatták,hogy költözzek el,hogy jó akkor elég volt elköltözök.


Nővéremhez költöznék mivel kb 1,5éve ő is elköltözött miatta, ő se bírta elvilseni de ugye oda se mehetek pénz nélkül és itt jön az a kérdés,hogy ugye van az életjáradék amit küldenek életem végéig havonta.


Hogy az igazságos mert mivel elmegyek ott bekell szállnom az albérletbe,rezsibe,akkor magamnak kaját venni,útiköltségek,edzés,stb amit eredetileg is erre a célra küldenek de anyám nagyon szépen mindent ebből fizetget amit én látok az havonta 24 ezer ft de már az se mert ideig szüneteltetem ezt a tevékenységet a pánikbetegségem(valószínűsített) miatt.


Összesen majdnem 200ezret küldenek, ahogy említettem ebből az ő része olyan 70 ezer. Ahhoz,hogy fennt bírjam tartani magam összeszámoltam és ehhez kell havi 110e. Ez természetes lenne,hogy nekem küldenék de az ő részükrpl nem mert ha ő nem is de a gyökér apám ragaszkodni fog foggal körömmel minden pénzhez de már anyám is mivel az utóbbi időben csak a pénzt látják bennem semmi mást ha pár ezer forintot kérek akkor már felvan háborodva ,ha mondom,hogy vigyen le atóval valahova kb 3km-re akkor ő nem csicska,stb..


Elköltözök ugye és ,hogy papírozzam vagy ,hogy oldjam meg ezt jogilag,hogy havonta 110-115 ezer forint a számlámra utaljanak saját magam eltartása céljából? Nem lesz egyszerú valószínúleg de ezt,hogy kell csinálni? Szerintem kérhetnék többet is de mivel én nem ő vagyok ezért meghagyom neki azt a plusz 80at,hogy boldoguljon és végre szálljon le rólam mert így lassan tönkrefogok menni.


Segítsetek légyszíves mert elég sűrgős.


Köszönöm



2014. márc. 31. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2014. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
21leszek.
2014. márc. 31. 13:50
 3/10 anonim ***** válasza:

HA felnőtt vagy, akkor gondolom te rendelkezel a számláról, hogy hova utalják a pénzt.


Nem tudom kinél kell ezt intézni, de intézzed el, hogy saját számládra utalják és majd te abból adod anyádnak a pénzt.


Esetleg megfenyegeted, hogy feljelented lopásért, hogy elveszi a részedet ami neked járna.

2014. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt gondold át, a nővérdeben mennyire bízhatsz? Nem csak a havi 200e motiválja-e?


Ha nem állsz gondnokság alatt, az alábbiakat teheted:

Feltételezem a bírósági végzésben le van írva kinek kell utalni az életjáradékot. Javasolnám az ítéletet hozó bírósághoz fordulni, hogy módosítsa a végzést, miszerint neked utalják a járadékot. Nem tudom mennyire releváns még, hogy a szülő is kapjon, mert véleményem szerint őt legfeljebb némi kártérítés illette volna meg. Az életjáradékot az kapja, akit maradandó károsodás ért, nem a családtag.


Szerezd meg a végzést, vagy legalább a számát. Ha a száma megvan, a végzést kiadják neked az alapján. Tudd meg, melyik napon van azon a bíróságon panasznap (általában szerda, de eltérhet). Itt egy bíró tart úgymond fogadóórát, aki el tudja mondani neked mi a pontos eljárás, és segít megírni a keresetet is.

Feltételezem a tesód segíteni fog ebben. Saját érdekedben költözz hozzá, ha beadjátok a keresetet, mert a fentiek alapján pokol lenne számodra otthon maradni. Lehet be kell válalnia pár hónapot, hogy eltart, amíg zajlik az eljárás. Ráadásul akkor lehet érvelni azzal is, hogy nem éltek egy háztartásban a szülőkkel. Érdemes lesz kérni a bíróságtól, hogy zároltassa az új végzésig beérkező összegeket. Már csak azért is, mert visszamenőleg nem valósznú, hogy ki tudjátok szedni a szülőktől. Így viszont - igaz utólag, de - azt a pénzt is megkapjátok.

2014. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

14:51es: Voltak már régebben veszekedések nővéremmel is de nagyrészben anyám miatt.. Azóta kibékültünk .. Valószínűleg nem a havi 200 motiválja mert amit ő kér az a albérletnek a fele 30e plusz rezsi fele ami szerintem korrekt.. Meg magamnak gondoskodjak kajáról vagy felesben bevásárolunk és ennyi... Tehát nem hiszem..


Nem vagyok gondnokság alatt tudtommal szerencsére. Ha gondnokság alatt lennék az már kiderült volna illetve tudtam volna , és azonnal kértem volna egy felülvizsgálást és ott kiderült volna,hogy nincs szükségem gondnokra de mondom.. Nem vagyok gondnokság alatt.


Persze,hogy le van írva az ítéletbe,hogy kinek kell a számlájára utalni.. Az övé lett megadva mert mikor megszületett az ítélet akkor még kiskorú voltam.


Szerintem se járna neki már semmi de mivel hitelei vannak meg egyéb kiadások, és lássa,hogy nem vagyok egy érzéketlen sz@rrágó ezért egy x összeget nála hagyok.



Ítéletet megbírom szerezni ,múltkor a kezem közé akadt csak nem gondoltam volna,hogy szükségem lesz rá egyszer.. Zároltatni nem akarom mert akkor azalatt a pár hónap alatt összedől úgymond minden ,mert se hitelt se rezsit nem tudna fizetni ha az egész összeg zárolva lenne de ettől valószínűleg beparáznak így megállapodásra tudunk jutni.


És szerinted,hogy adjak nekik esélyt ,hogy kettőnk között megállapodásra tudjunk jutni mit kéne mondjak és milyen papírral kéne megállapodnunk,hogy a bíróságot ne kelljen ebbe belevonni szerinted? Azért kérdem mert ha így kettőnk között megbírunk állapodni akkor nem kéne várnom több hónapot mire módosítják a végzést. És lehet,hogy így belemennek akkor elsőre. Ha semmi megoldás nem marad és nem tudunk megállapodásra jutni akkor belevonom a bíróságot de hátha nem kell...


otlet?


Most jelenleg eljöttem otthonról estig mert már nem bírtam. Ma is összevesztem arról vele,vagyis én nem nagyon csak ő ordibált mert pszichológusra lenne szükségem,hogy kezeljem a problémámat és ugye nem egy FT aki jó de direkt nem a legdrágábbat választottam. És elkezd pampogni meg ordibálni és a szokásos dolgokat mondani,hogy ő nem fog fizetni.. Mondom nem is te fizetsz mert tudtommal nem saját zsebből fizeted azt ki. ÉS elkezdett megint elég durva dolgokat mondani tehát ő azt hiszi,hogy azt a pénzt teljes mértékben neki utalják és bármit megtehet. Eddig gy is volt csak közben felnőttem. Akkor se érteném meg de akkor legaláb lenne oka miért nem ad ha pld csokira vagy bármi hülyeségre költeném. De a saját egészségem érdekében kerestem pszichológust és erre nem akar adni? Amit elvileg azért küldenek,hogy az életminőségem tudjam javítani? Hát azért kicsit sok és betelt a pohár.

2014. márc. 31. 15:25
 6/10 A kérdező kommentje:

14:13: sajnos nem én rendelkezek a számla fölött mert az az ő saját számlája..


Ez a feljelentéssel való megfenyegetés meg szerintem nem jó.. Nem ilyen egyszerű ez , meg rendőrség amúgy se tudna semmit tenni csak bíróság gondolom, meg ahogy az utolsó is mondta.. Lopásnak meg nem hiszem,hogy minősül..

2014. márc. 31. 15:28
 7/10 anonim ***** válasza:

A pénz kié? A tied, ha az engedélyed nélkül elveszi, akkor az lopás.


A számla fölött nem rendelkezel. Akkor vagy eléred, hogy mindig odaadja a részedet, vagy lépsz.


Ha a bíróságot említve nem változik, akkor csakis jogi úton tudsz változtatni, ahogy más is javasolta. De szerintem nem kell komoly határozat ahhoz, hogy megváltoztassátok a bankszámlát ahova utalnak.

2014. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bízok benne hogy ilyen egyszerű lesz.
2014. márc. 31. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:

A nővéred OK. Értem. A gondnokságot azért említettem, mert nem tudom milyen eü.-i problémád van, de a lényeg, hogy nem állsz alatta. Egyik sem sértegetés volt, csak az örgöd nem alszik, és sokszor láttam már.


A bírósági ítélet megváltoztatását azért javasoltam, mert ha egy kötelezettséget és annak teljesítési módját bírósági ítélet állapítja meg, általában az jogosult módosítani is azt.

Az általad leírtakból számomra nem következett a békés megoldás. Tekintve, hogy eddig sem rád költötték a teljes összeget.

"de anyám nagyon szépen mindent ebből fizetget" illetve "de már anyám is mivel az utóbbi időben csak a pénzt látják bennem semmi mást ha pár ezer forintot kérek akkor már felvan háborodva"

De ha már itt tartunk: Tudnák nélkülözni a pénzedet, csak nem akarják, vagy tényleg szükségük lehet rá? Utóbbi esetben talán inkább a hozzáállásukon kellene változtatniuk. Pl. nem tőled megvonni mindent, mert a kezelésekre szükséged van. Nem utolsó sorban gondolj bele, ha a nővéred párt talál, akkor fölösleges 3. lehetsz (ha nem is a nővérednek, de a párjának igen). Ezért törekedni kell a minél békésebb megoldásra, mert szükséged lehet még édesanyádra (És vajon mi a garancia arra, hogy ha Te elmész, apád nem hagyja megint faképnél?)


Próbáld békés úton rendezni (kívánom, hogy sikerrel járj), de mindenről papír legyen! Ha továbbra is a szülők számlájára megy a pénz, még a papír sem garancia arra, hogy azt oda is adják, ezért kérd a saját számládra. Hidd el nem a levegőbe beszélek, egy ügyvédi irodában sokmindent lát az ember. Tekintve, hogy téged illet az a pénz, gondolom a nővéreddel sem akarsz amiatt összeveszni, hogy ő tart el téged, miközben a szülők költik a pénzedet, mert megállapodásotokkal ellentétben nem adják oda.


Ha meg tudtok állapodni a szülőkkel, akkor meg lehet keresni a kötelezettet is. Talán megelégszik egy ügyvéd előtt okiratba foglalt megállapodással is, melyben rögzítitek, hogy a neked járó összeget, a továbbiakban a te számládra utalják, a szülőknek járót pedig nekik. Szükség szerint ezt jóváhagyatni a bírósággal.


Ha viszont nem megy a békés út, akkor

- megpróbálhatod írásban megkeresni a kötelezettet, hogy a te részedet neked utalja, mert már nagykorú vagy.

- ha ezt nem tudják vállalni (mert pl. nem szívesen térnek el az ítélettől), marad a bíróság.


ui: Őszintén sajnálom, hogy az egészségügyi problémáid mellett még ezzel is küzdened kell.

2014. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Dehogy vettem sértésnek, ne viccelj. :) Inkább örülök,hogy segítesz .. Lehet ezt lehetett leszűrni az írásból valószínúleg azért mert akkor ideges voltam de egyáltalán nem vettem sértésnek semmit..



Tudnák nélkülözni mert nem az összeset venném el tőlük hanem amire szükségem van a saját magam fenntartására annyit és az kb pont annyi amennyit utalnak a részemre(120).. Neki utalnak mint kereset kiegészítő vagy ilyesmi néven 6x ezer forintot nem tudom pontosan ezt meghagyom neki plusz jön még ápolási vagy családi nem tudom (mert ugye hiába,hogy a nagy része nekem jön de semmit nem tudok) tehát hagynék itt neki kb 80 ezer forintot ami nem kevés és e mellett dolgozik csak valamennyivel többet kell majd neki dolgozni ugye de mivel nem kell már velem "foglalkoznia" amit utóbbi időben amúgy sem tett így lesz rá ideje.


Amennyire nekem szükségem van kb 120e ft egy átlag fizetés ami szerintem korrekt is mivel hivatalosan,papíron(de ez csak ítéletbe van beleírva meg igazságügyi szakértői papírokba) munkára alkalmatlan vagyok.. És ezért is utalják. Ez nem azt jelenti,hogy nem tudok dolgozni mert szerintem már tudok nyilván nem 0-24be és hegeszteni vagy ilyesmi de alkalmasnak érzem magam csak tudod te ,hogy zajlik egy műhiba per és ,hogy ilyenkor milyen papírok kellenek ha ügyvédi irodába dolgozol.


Hozzáállásukon hidd el nem tud már változtatni, mondtam neki 500x normálisan, szépen, nem szépen mindenhogy és 3-4 napig bírja utána ugyanaz. Apámmal egyáltalán nem beszélek mert egy féreg aki mindvégig lesz@rt anno mikor kórházban voltam tavaly novemberben még a kórházba sem jött be de azért a kártyáról jó tankolgatni meg vásárolgatni.. Szerintem ezzel is tudok majd érvelni,hogy még a kórházba se jött be tavaly novemberben..


Nővéremnek 10éve volt egy párja, 4éve összeházasodtak most szétmentek mert kb 4x megcsalta, a nővérem talált egy ilyen "se veled se nélküled " kapcsolatot , azzal a sráccal nagyon jól megvagyok de még nem költöztek össze de ha össze is költözik Őt nem fogja zavarni ,hogy én ott vagyok.. A férje ha netán kibékül vele amit nem hiszek mert nem úgy néz ki ,itt már más a helyzet de legfeljebb elmegyek másik albérletbe ....


Én nem akarom megszüntetni anyámmal kapcsolatot csupán külön akarok vállni tőle mert nem akarom azt,hogy 25 éves koromra egy roncs legyek.. arra törekszek,hogy most ebből a pszichés tünetből gyógyuljak ki meg ugye az alapbetegségem is legyen rendben (szerencsére ez rendben van nagyjából de mindgvégig legyen így , vagy jobb)... Attól,hogy elköltözök és ha ő nem tiltakozik ellene ugyanúgy beszélhetünk meg ugyanúgy átjöhetek hozzá ha akarja csak nem leszek itt mindvégig és szerintem így jobb is lesz,,



Mi a garancia arra,hogy nem hagyja faképnél? Ezt nem tudom de megmondom őszintén nem is érdekel mert ha muter ugyanolyan normális lett volna mint 17évig, és nem változott volna meg mikor visszajött akkor megsem fordult volna a fejembe,hogy elköltözzek egy 2x kissebb shelyre körülbelül a több mint 10éves kiskutyámmal együtt.


Ágyat kell szereznem,hogy nővéremhez odatudjak menni mert egyelőre csak egy kis szobába tudok menni utána majd egy kis idő múlva nagyobba,ilyenkor már tudom vinni a saját cuccaimat, ebből nem lesz gond,hogy ő fog eltartani ha nem tartják a megállapodásukat mert van tartalék ami fölött én rendelkezek és ezt ők se nagyon akarják,hogy elköltsem.. De ha muszály akkor muszály, akkor kénytleen leszek addig abból finanszírozni a lakhatásom.


Holnap mondom neki(anyámnak),hogy akkor ez a helyzet és ez meg ez van. Szerintem belefog menni ha mégsem akkor marad a bíróság és a tartalék addig.. Apám fog belemagyarázni valószínűleg de neki semmi köze hozzá mert mikor úgyvolt,hogy elvállnak anyámmal az ügyvéd is megmondta..



Röviden ez van aztán majd kíváncsi leszek mik lesznek a fejlemények..

2014. ápr. 1. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!