Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerületünkben évek óta van...

Kerületünkben évek óta van "garázsadó", amit nem lakás célú ingatlanokért kell fizetni. Kérdezem: Menniyre igazságos az, hogy a SAJÁT garázsomat használom és fizetek érte, még az aki a közterületen parkol, az nem fizet egy fillért sem?

Figyelt kérdés
Nem a közterület használóknak kellene fizetnie?? A garázsadó összege évek óta egyre több. Idén majdnem 45. 000. -Ft-ot behúznak.

2013. febr. 22. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Közterület után is kell fizetni, neve teljesítmény adó! Plusz benzinben is van bőven adó. Na meg rengeteg fizetős parkoló van KÖZTERÜLETEN!
2013. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Semennyire nem igazságos, természetesen. Gondolom, arra alapoznak, hogy aki fenn tud tartani egy autót, annak nem gond még egy kétszáztizenhetedik adót is fizetni utána...
2013. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45000FT évente csak mert van garázsod ?
2013. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi, mint az ingatlan adó. Ott is a saját házában él az ember, mégis fizetni kell érte az önkormányzatnak. A dolog abból indult ki, hogy egyrészt a garázs egyfajta luxusnak számít (az önkormányzat szerint), másrészt ezzel akarják elejét venni, hogy a környék tele legyen garázsokkal.


Nem azt mondom, hogy egyetértek, csak válaszolni próbálok. :)

2013. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Üdvözöllek Magyarországon!


Elárulom hogy fizetsz azért, hogy a saját házadban lakj, fizetsz azért, hogy lehessen kocsid, fizetsz azért, hogy mehess a kocsiddal. Sok mindenért fizetsz ami amúgy a tiéd. A legviccesebb, fizetsz hogy használd a saját pénzed, mert azt más használja.


Neten olvastam egy jó példát gyerekes.


- Játszunk bankosat?

- Az milyen?

- Odaadod nekem a labdádat, és én játszom vele, folyamatosan fizetsz érte hogy én játsszam vele, és ha te szeretnél vele játszani fizetsz érte hogy visszaadjam.

2013. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
utolsó, ez tetszik :-)
2013. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
0%

"A legviccesebb, fizetsz hogy használd a saját pénzed, mert azt más használja."


Ez furcsa. Nekem a bank fizet, hogy használja a pénzem. Ezt hívják kamatnak...

2013. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Milyen banknál vagy? Átmegyek akkor oda én is. Nekem akár hányszor csak megnézem a neten, mindig folyamatosan kevesebb. Azt vettem észre, hogyha hagyok rajta 3-400 forintot hogy legyen azért valamennyi rajta. Pár hét múlva, amikor megnézem mennyi van rajta, -400 forint az egyenlegem. De ismerőseimnek is.


De ha mindenáron kötekedni szeretnél, akkor gondolom fizetsz valamennyit te is azért hogy használják, és azért is hogy te használod, hogy levedd, hogy utald, hogy megnézd, mindenért. SMS szolgáltatással vagy mivel az most mindegy.

2013. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

CIB lakossági folyószámla éves kamat: 0,1%.

Még az inflációt sem fedezi. :DD

2013. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovpet ***** válasza:

Lekötve 4-5% kamat van. Aki 400 forintot tart a számláján, annak tényleg mínuszos a dolog, de pár száz forint esetén nem is érdemes bankszámlát fenntartani, az nem erre való.

Ha meg arra megy a fizetése valakinek, akkor vannak olyan csomagok, amiben van mindenféle kedvezmény. Pl ingyenes pénzfelvétel vagy ingyenes számlavezetés. De némi költséggel jár egy bankszámla, az tény.

Akinek nem ér meg ennyit, az ne nyisson számlát, magánszemély nem kötelezhető rá.

2013. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!