Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a feljelentés átfutási...

Mennyi a feljelentés átfutási ideje?

Figyelt kérdés

Feljelentést tettem kis értékű csalás miatt (50.000 ft alatt) elektronikus levélben a helyi rendőrkapitányságon egy cég ellen, amely több személyt is megkárosított. Érdeklődnék, hogy mennyi idő ennek az átlagos átfutási ideje (mondjuk a feljelentéstől az ügy lezárásáig), valamint nyújhatok-e be valami kárpótlási igényt? Mikor értesülök legkorábban a nyomozás bármilyen állásáról? Egyik kedves ismerősöm azt mondta, hogy be fognak hívni egy tanu kihallgatásra a részletek tisztázása érdekében, ez a feljelentés megtétele után milyen időintervallumban várható?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 1. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó.

Elvileg egy-két napon belül előadó kezébe kerül az ügy, de erősen függ az adott előadó leterheltségétől, hogy mikor nyúl hozzá. Nyilván először végigolvassa, végiggondolja, hogy mit kell benne csinálni, aztán kiküld egy idézést. Vagy ha van megadva telefonszám, akkor telefonon is idézhet. Ha postán idéz, akkor másfél-két hét is lehet, mire kapsz levelet. Mikor tetted a feljelentést?

Bár ha e-mailben tetted, akkor elvileg azon keresztül is felveheti veled a kapcsolatot.

2014. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Március 17.-én tettem meg a feljelentést a szegedi rendőrfőkapitányság e-mail címére. Lehet benyújtani kárpótlási igényt?
2014. ápr. 3. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!