Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki az én nevemben küld...

Ha valaki az én nevemben küld elektronikus üzenetet, akkor az milyen bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Nevemben elismert valamit, ami nem történt meg. (Nem illegális dolog, csak számomra kellemetlen.)

Feljelentést szeretnék tenni és nem tudom, hogy milyen jogi "fogalmat" írassak a jegyzőkönyvbe.



2014. márc. 19. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Semmilyennek. De ha anyagi haszna is származott ebből akkor csalás.
2014. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Semmilyen anyagi haszon nem származhat a cselekmény elismeréséből, tagadásából, megmásításából.

Köszönöm a válaszát.

2014. márc. 19. 18:34
 3/4 belapus ***** válasza:
Csak tippelek, hogy ez a személyes adatokkal való visszaélés szerű dolog lehet.Meg kellene kérdezni egy jogászt vagy felkeresheted a rendőrséget is.
2014. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudom, hogy az hogy elismeri a nevemben emailben, hogy "kapcsolatom volt valakivel" az mennyire személyiségi jog, de majd meglátjuk.

Akkor megkérdezem majd a rendőrségen...

2014. márc. 20. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!