Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én ezt megtehetem?

Én ezt megtehetem?

Figyelt kérdés

Minden csak elmélet.

Megveszek több hektár földet. Kialakítok egy kis részt, ahová 2-3 szobás kis házakat teszek. Ezeket szerződéssel kiadom évente albérletbe, a következő feltételekkel: ott dolgozik a nem "falu" ( csak pár ház ) részen, ahol növényeket termesztek. Kap érte ( kevés ) fizetést, étkezést, szállást ( akár családdal ). Lényegében egy feudális rendszerben levő földesúr-jobbágy szerep, jobb körülmények között. És ebből: én jól járok, mert szinte ingyen dolgoznak és el tudom adni a termést; ők ( a munkások ) jól járnak, mert van ételük, szállásuk, munkájuk.

Ezt egyébként egy ismerősöm mondta nekem, csak elkezdtem egyed szám első ( E/1= én ) személyben írni és a közepénél tartottam, amikor feltűnt, szóval már nem írtam át, továbbá a kérdés: ezt meg lehet tenni, jogilag rendben van, törvényes ( vállalkozás + szerződéses albérlet )?



2014. ápr. 4. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Az elején bukik a dolog, mert nem kapsz földet, hacsak nem vagy Simicska unokatesója. Ha az vagy, akkor meg minek az egész, nem egyszerűbb pár millát kivenni a bankból?
2014. ápr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1# Heh :)

Ettől függetlenül földet lehet vásárolni. Magánszemélytől is és az államtól is ( persze az állami földeket általában jelképes összegért bérlik a politikusok 80-100 évre és ők mivel nem érnek rá foglalkozni vele, kiadják darabokban ).

2014. ápr. 4. 00:11
 3/15 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem teheted meg. Ugyanis amit te írsz az rabszolgaság. Az emberek akiknek kiadnád a kis házat, voltaképpen becsapnád őket, és dolgoztatnád éhbérért.

Elméletileg mezőgazdasági munkásaid lehetnek, adhat nekik albérletet is, de bejelentett munkaviszony kell, biztosítani az adózásukat, Tb járulékot, évi szabadságot stb. Lakbért kérhetsz de nem úgy, hogy kapnak egy kevéske pénzt de a lakbér és kaja benne van. Rendes fizetés amiből levonható a lakbér. A kaját meg mindenki maga oldja meg, mert úgysem tudnád megoldani, hogy mindenki elégedett legyen. Gondolj bele. Csinálsz egy nagy fazék babgulyást 50 embernek, és kiderül, hogy ebből az 50 emberből csak 20 szereti és eszi meg..

2014. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

"Megveszek több hektár földet"

- Hajrá, vedd meg!

"Kialakítok egy kis részt, ahová 2-3 szobás kis házakat teszek"

- Hát ha kapsz építési engedélyt, akkor építkezhetsz is

"Ezeket szerződéssel kiadom évente albérletbe"

- Jó, add ki, az adót természetesen fizesd be utána

"Kap érte ( kevés ) fizetést, étkezést, szállást ( akár családdal )"

- ha a minimálbért kifizeted, valamint fizeted az alkalmazottak után a TB-t, adókat, és járulékokat, akkor teljesen jó

De áruld már el, ebben mi a forradalmian új ötlet? Egy csomó mezőgazdasági cég csinálja ezt az EU-ban, főleg Spanyolországban.

2014. ápr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Időpont ma 01:15

A kérdező arra gondol,hogy az emberek hajnali 5-től este 10-ig dolgoznak a földeken, és hálásnak kell lenniük mert van fedél a fejük felett, és van némi zsebpénzük.

Olyan mint adó, tb már eszébe sem jut. Ahogy az sem, hogy a "több hektár föld " az mezőgazdasági föld, és arra építkezni nem lehet. Soha nem kap építési engedélyt.

2014. ápr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Tudom, mire gondolt a kedves kérdező.

Az én ügyesen, madárnyelven megfogalmazott, szarkasztikus válaszaim mögött szinte mindig felismerhető az "ennyire hülye még te sem lehetsz, bazzmeg" többletjelentés.

Jóéjt mindenkinek!

2014. ápr. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Természetesen megteheted.
2014. ápr. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Egy csomó mezőgazdasági cég csinálja ezt az EU-ban, főleg Spanyolországban."


Nem csak Spanyolországban és nem csak mezőgazdaságban. Én hasonló rendszerben asztalosként dolgoztam és Magyarországon. A vállalkozó megvett egy nagy telephelyet a MÁV-tól a rendszerváltás környékén ott eredetileg nem tudom mire szolgáló (talán raktár vagy iroda) helyiségeket alakított lakásokká és fizetést is adott. Rengeteg egyébként hajléktalanná váló szakemberen segített ezzel.

De természetesen ismerek ilyen mezőgazdasági vállalkozóban is. Ők rendszerint 1-2 fő úgynevezett tanyást tartanak így aki a jószágot ellátja. de természetesen kivitelezhető ez bármely más munkakörrel is.

2014. ápr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az általad leírtakat már mások is csináltatják. Mondjuk én inkább ilyen illegálisan betelepült nincstelen románokkal láttam ezt megvalósítva, akiknek juhászkodás volt a feladatuk.

Amit leírtál azért a NAV elég keményen megbírságol, mint munkáltató be kell jelentened, járulékokat fizetned kell, az pedig nem olcsó.

2014. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amit leírtam azért a NAV nem bírságol. A NAV azért bírságol ha adót csalsz. Azt semmilyen törvény nem tiltja, hogy megvásárolt ingatlant a saját dolgozóidnak kiadd. A papírozása meg egyszerűbb mint hinnéd. A paraszt megvesz egy ingatlant egy lakást kiad a dolgozónak mondjuk havi 40 ezerért, a fizetése 80 ezer ebből levonja a 40et és 40et kézbe kap. Természetesen papíron a 80at veszi át amiből ő fizeti ki az albérletet de minek ennyire bonyolítani?


Az már teljesen más kérdés, hogy ez megéri-e, de a NAV nem bírságolhat csak azért mert a saját dolgozóidnak adsz ki lakást. MIND EL VAGYTOK TÉVEDVE!

2014. ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!