Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell a feltöltőkártyás...

Miért kell a feltöltőkártyás mobiltelefont regisztráltatni névvel-címmel?

Figyelt kérdés
Ez nem az ember privát szférájának a megsértése?

2014. ápr. 5. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

azért mert így névre pontosan tudják követni mint az előfizetéses mobiloknál is hogy merre vagy mit csinálsz,nem kell neked hívást sem kezdeményezned, anélkül is lehet a telefont lehallgatni, de csak az okos telefonokat, amiken van net.ezt már pár éve elismerték.

a jobb felbontású kamera meg szintén azért kell, hogy képeket küldjön a neten keresztül még akkor is ha te nem fotózol vele, pl a lakásodból vagy merre jársz.így azok a szervek akiket pl pont te érdekelsz mindent fognak rólad tudni.

2014. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanis így lehet tudni hogy kinek a tulajdonában van a telefon.


Adatokkal való visszaélés az lenne hogy ezeket az adatokat másoknak is kiadják.


Erre azért van szükség mert pl ha ellopják akkor tudod igazolni hogy a tiéd volt, vagy bűncselekmény esetén ha az elkövető használt telefont akkor könnyebben be lehet azonosítani.

2014. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

"Ez nem az ember privát szférájának a megsértése?"


Miért lenne az? Akkor az is annak minősülne, hogy eleve nyilvántartásba vagy véve, mint minden más ember az okmányirodában.


Te azzal a feltétellel veszel egy kártyát, hogy adnod kell a nevedet hozzá, mert jogszabály írja elő.


Ha nem adod, nem kapsz kártyát.

2014. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Illetve azt is törvény írja elő, hogy Magyarországon nem lehet olyan telefontársaság, amelyik nem köt megállapodást a bűnüldöző szervekkel. Ők meg megkövetelik a nevet.
2014. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
akinek kicsit forró a talaj a lába alatt ezért vásárol hajléktalan nevére telefont ált.
2014. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, amit az előttem hozzászóló mondott.

Volt olyan hajléktalan, akinek több száz kártya volt a nevén, a csalásokat, visszaéléseket mindig ezekkel a telefonokkal csinálták az elkövetők. Sőt valamikor direkt elvállalta a csöves a balhét, mert jobb neki bent a börtönben, kap kaját, meg melegben van télen.

Kellene egy limit, hogy pl háromnál több sim kártyát senki ne vehessen. Volt egy időszak, mikor dobálták az embereknek a sim kártyát, én is minden telefonvásárlásnál kaptam 500Ft lebeszélhetőséggel. Törtem is szét azonnal.

2014. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

rendnek kell lenni..lázadunk, ha kérik az adatainkat, de nagyon jólesik, ha a hatóság azonnal megtalál egy rosszcsontot, amint éppen menekül...


akinek nincs vaj a fején, annak mindegy, aki meg a kertek alatt sétálgat, az úgyis megoldja okosba'...


szóval már a hangfelismerés, az arcfelismerés, személykövetés gps-el, hekkelés az rutin...

oly' mindegy, hogy tudják a kártyádról Te vagy a felhasználó..


nem kell fenyegető üzeneteket küldeni éjjel a főnöködnek számelrejtéssel, akkor nem fogják rádtörni az ajtót...


jól kell viselkedni, akkor láthatalan vagy.

2014. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!