Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor kell a gyermeknek...

Mikor kell a gyermeknek személyi igazolványt csináltatni és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Most júniusban lesz 14 éves.
2014. ápr. 10. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Az iskolában nem intézik?
2014. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én 14 évesen csináltattam, mielőtt beiratkozni kellett menni középiskolába. elmentem az okmányirodába és ott töltöttem a fél napot
2014. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
anyakönyvi kivonat kell hozzá
2014. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 14 év alatti gyerekeknek is kell személyi igazolvány. Tehát akár most is megcsináltathatjátok. Nem kell megvárni, hogy betöltse.

Lakcímkártya kell hozzá, születési anyakönyvi kivonat és a szülő személyi okmányai. És személyesen meg kell jelennie a gyereknek is, fényképet majd ott készítenek róla.

Úgy tudom, hogy az első személyi igazolvány ingyenes. De ha elmúlt 14 éves, akkor 1500 Ft az illeték. Amit postai csekken kell befizetni és érdemes már a befizetett csekkel menni az okmányirodába.

2014. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a suli intézte, még cirka 12 éve.
2014. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2014. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskola nem intézi már.Köszönöm szépen a sok hasznos és segítő választ!!!!
2014. ápr. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!