Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apeh tartozas elengedese?

Apeh tartozas elengedese?

Figyelt kérdés
Lehetseges egyaltalan? A következő a helyzet. Anno vasarolva lett egy autoamirol csak adasveteli szerzodes volt irva az en nevemre. Atiratva nemlett az auto mert ido kozben a rendorseg lefoglalta a papirjaival egyutt, igy ha akartam volba sem tudtam volna atiratni! Azota az ugybol itelet is szuletett miszerint az autot nem nekem iteltek! De a nav a vagyonszerzesi illeteket akarja kifizettetni velem plusz 10000ft mulasztasi birsagot, plusz 3700ft kesedelmi potlekot! Mindez 32500ft! En a kisfiammal vagyok itthon gyesen akit egyedul nevelek! Mit irjak a levelbe, hogy elengedjek?

2014. ápr. 15. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mellékeled az adásvételi és, ha van, a rendőrségi papírok másolatát.Aztán leírod, hogy mindezek miatt neked nem lett vagyontárgyad az autó. Sőt, habokra kifizetted. Aztán még hozzáírod a jelenlegi élethelyzetedet is.
2014. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Meg adasvetelim sincsen.. azt is lefoglaltak. Egyedul a hivatalbol van papirom h a jarmure nem kell fizetnem a sulyadot... ott is reszletezik.. meg az itelet amiben benne van, h a jarmu kiadasat ha a vegrehajtok nem foglaljak le, akkor kinek adjak ki! Az a szemely nem en vagyok! Ezt a 2-t dudom fenymasolva csatolni nekik a levelemhez. Ez eleg?
2014. ápr. 15. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmis ügylet után nincsen helye adó kiszabásának, mivel az jogilag meg sem történt. Meg kell fellebbezned a NAV érdemi határozatát (a fellebbezési záradékban leírják, hogyan kell), a fellebbezéshez mellékeld a rendelkezésre álló dokumentumokat. A jogtalanul kiszabott adót nem lehet elengedni, mivel jogtalan mivoltából fakadóan az nem is létezik, azt nem követelhetik rajtad.
2014. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!