Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy büntető pernél ha megfogad...

Egy büntető pernél ha megfogadnák egy ügyvédet, mennyit kérhet?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 07:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

bűncselekménytől függ

egy csoportos fegyveres rablásért nyilván többet kérnek

mint egy zsebtolvajlásért


...


ügyvédtől függ

egyik drága másik olcsó

2014. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Köszönöm szépen a kioktatást! Azt hittem, hogy ezen az oldalon inkább segítik az embert, nem pedig lehúzzák!!! "


Ugye most viccelsz. Internet. Anonimitás. Már egy is elég hogy csak mocskolódás legyen, itt mindkettő adott. Szerinted mi lesz?

2014. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
200-300eFt körül kérhát szerintám.
2014. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én értettem a kérdést, mert intelligens vagyok :D

Egyébként meg nem biztos hogy helytelen, csak népies, vagy határon túli magyar.


A választ nem tudom. Filmekben úgy láttam, hogy ki is rendelhetnek melléd hivatalból, de az nem sokat ér.

2014. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

1. Sokat. Nagyon sokat.

2. Fogadnák!? Talán fogadnék. Ezt még egy elsős is tudja!

2014. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Az ügyvédek óradíja 10-20 ezer forint között szóródik. Ebben benne van az is, amikor az elején te beszélsz és ismerteted vele a helyzetet, azért is szépen fizetni fogsz.

Mindenesetre a kirendelt ügyvéd ismertetni fogja a jogaidat, a lehetséges büntetési tételeket, de nem fog sok erőfeszítést belefektetni, például arra, hogyan lehet a büntetési tételt minimalizálni, hiszen az is cél lehet. Ha lesz saját ügyvéded nagyon drága mulatság lesz (százezrek), büntetőperben valószínűleg nem kapsz kártérítést sem, amennyiben mégis sikerülne nyerned (mondjuk bizonyítottság hiányában).


Ami a nyelvhelyességet illeti: valaki írta, hogy fáj a "nák" toldalékot olvasni. Hidd el, ez bizony így van, nagyon fáj. Ha nem vagy biztos a nák/nék toldalék helyes használatában olvasd el pl. itt: [link]

Nekem nincs előítéletem, Apámat csak évek alatt szoktattam le róla, először el sem hitte, hogy helytelenül beszél. Apám tájékozott ember volt, de ez valahogy kimaradt nála, pótoltuk.

Győzzön a jog (és az igazság) és a nyelvhelyesség. (Elnézést a helyesírási hibákért, ha valakinek fájdalmat okoztam valamivel)

2014. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

A használhatóbb ügyvédek elsőfokú ítéletig 250 ezret kérnek.

Azonban büntető ügynél mindig van kirendelt ügyvéd aki majdnem semmit nem ér. Jogi tanácsot ingyenesen is kaphatsz a nép ügyvédje szolgáltatástól általában a családsegítőkben.

2014. ápr. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ezt a "nép ügyvédje" egy igen laikus megnevezés... Valójában ennél kicsit árnyaltabb a dolog:


Panasznap van a bíróságokon (ők eljárási kérdésekben, beadványszerkesztésben segítenek) és a Jogi Segítségnyújtó Szolgálathoz (Kormányhivatal Igazságügyi Szolgálata) lehet fordulni tanácsért, ami - bizonyos esetekben - ingyen van, de nem feltétlenül.

2014. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kujcy válasza:
Szervusztok! Nem a kerdesre valaszolnek csak mar nekem is tele van a ..., hogy allandoan mindenkit kioktatnak a helyesiras, vagy a fogalmazas miatt. En tokeletesen ertettem a kerdest, mert nem vagyok hulye es a magyar nyelvnek koszonhetoen akkor is megertem, hogy mit akar a kerdezo ha nem kifogastalan a helyesirasa vagy a fogalmazasa. Probalnatok meg ezt egy angol anyanyelvuvel. Higgyetek nekem, mert olyen orszagban elek es sokkal nehezebb. Nem is csak az irasrol beszelek eleg, hogy helytelenul mondj valamit (rossz hangsullyal) es nem ertenek semmit :(. Szoval csak oroljunk, hogy olyan csodas nyelvet beszelhetunk mint a Magyar es hamar kritizalunk masokat azt tegyuk szepen, mert erre is kepes a mi nyelvunk. Most jon majd a sok nyelvesz aki krtizal, hogy hamar eszt beszeled tedd helyesen meg miert nem tanultad meg a helyesirast es a tobbi. Bocs a helyesirasert biztos talaltok benne sok hibat, de abban is biztos vagyok, hogy mindenki erti, megerti mire is gondoltam. Mindenkinek nagyon szep napot kivanok. :D.
2014. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy eleged van, nyilván téged is elég gyakran kioktatnak... Ami szintén nem csoda.
2014. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!