Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi gyerektartást kell...

Mennyi gyerektartást kell fizetni, ha nem szülőnél van a gyerek?

Figyelt kérdés

3 éves korától 11 éves korig én mint apa neveltem a lányomat - bírósági határozattal. Eleinte 7000 forintot, majd később 12000-t kaptam. Amikor a gyerek az anyukájához költözött, nekem 15.000 forintot kellett fizetnem (pedig még 2 gyerek után fizetek gyerektartást). No, aztán a gyerek megint visszajött hozzám, de az "anyuka" csak 12000-et fizetett megint... Néhány év eltelte után most a gyerek az anyai nagyanyához költözött, és állítása szerint neki a lánya 15000-et utal, így én is utaljak neki minden hónapban 15000-et...

1. kérdés: Miért is??? ez így jogos?

2. kérdés: Keresek kb 70-80 ezer forintot, nincs palotám, luxusautóm. Így mennyit vonhatnak le maximum a 3 gyerektartásra?


2014. ápr. 22. 12:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy az anyuka jóval jobb anyagi körülmények között élt és él most is mint én...
2014. ápr. 22. 12:44
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagyi szépen elmegy a bíróságra és beadja a tartásdíj megállapításhoz a kérelmet. Majd ott eldöntik, neked mennyit kell fizetned. Nyílván figyelembe veszik az anyagi helyzetedet, a keresetedet, és annak alapján fogják megállapítani a fizetendő összeget.
2014. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyit kell utalni, amennyi a bírósági határozatban szerepel. Viszont emelést/csökkentést lehet kérni.
2014. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
húúú... mit mondjak, ezek aztán "nagy" segítségek voltak...
2014. ápr. 26. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, segítség volt, legalábbis amit az utolsó írt, mindenképp, mert így van!

Annyit kell fizetni, amiben vagy megállapodtok, vagy pedig a bíróság amit megítél.

Ha nem tetszik, lehet (vissza)menni a bíróságra.

Más, ha kiskorú a gyerek, más, ha nagykorú, de nappali tagozaton tanul, és megint más, ha nagykorú és már nem is tanul.


Ezen kívül amúgy tök mindegy, szülőnél lakik-e, vagy nem. Nem ezen múlik, hanem a gyerek szükségletein, és persze a tartásra kötelezett vagyoni és jövedelmi viszonyain is.

2014. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!