Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne ebben az esetben?

Mi történne ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Felveszek kölcsönt például lakásvásárlás céljából, vagy autó, de nem arra költöm hanem másra. A törlesztőrészletet pontosan fizetem csak ekkora összeget jó feltételekkel nem adnak. Mi történik ha fizetem a részleteket de nem arra költöm amire felvettem? Lecsuknak vagy mi?

2014. ápr. 24. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudod másra költeni, ugyanis a bank nem neked fizet, hanem az eladónak.
2014. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval nem is kézbe kapnám hanem a bank kifizeti az adott háznak egy részét amennyit igénylek?
2014. ápr. 24. 00:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel a hitelszerződésben fel van tüntetve a hitel célja, az ettől való eltérés nyilvánvalóan szerződésszegés. A szerződés nem úgy valósult meg, ahogy le van írva.


Szerződésszegésnek több lehetséges jogkövetkezménye lehet, ld. Ptk. 6:137.-tól 6:140.-ig. Ebben az esetben valószínűleg a teljesítés követeléséhez való jogot érvényesítenék, tehát meg kell vásárolnod azt amire szerződtél.


Ha állami támogatást vagy hasonlót kedvezményt igénybe veszel, jogosultság nélkül akkor azt is vissza kellene fizetned (minimum, lehet komolyabb is ez az ügytől értéktől függ).

2014. ápr. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!