Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cégvezető felelőssége az új...

Cégvezető felelőssége az új Ptk. -ban?

Figyelt kérdés
Megnyertem egy munkaügyi pert egy céggel szemben. De a céget felszámolják én meg sosem kapom meg a pénzem. Viszont úgy tudom az új Ptk. -ban ha a cégvezető harmadig félnek kárt okoz akkor követelhető magán a vezetőn is az összeg. Lehetőségem van egy jogerős munkaügyi perben elnyert végzést felhasználnom, hogy követelhessem magától a cégvezetőtől az összeget. Hogy ne ússza meg egy újabb cég alapítással?

2014. ápr. 25. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:

A vállalkozás formáját(kkt, bt, kft, rt) megmondod? Az új Ptk-ban melyik részére gondosz? Én ezeket találtam:

3:24. § [A vezető tisztségviselő felelőssége]

"A vezető tisztségviselő az ügyvezetési tevékenysége során a jogi személynek okozott károkért a szerződésszegéssel okozott kárért való felelősség szabályai szerint felel a jogi személlyel szemben."


Ez alapján a jogi személynek okozott kárért felel. Ha a vállalkozás előtársaság volt, akkor a 3:101. § (5) bekezdés szerint a előtársaság, alapítók, ezután a gazdasági társaság vezető tisztségviselői.


A 3:118. § [A vezető tisztségviselő harmadik személyekkel szembeni felelőssége] hitelezőkkel szemben áll meg, ha nem vette figyelembe az érdekeiket a fizetésképtelenség beállta után.

2014. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy kft.
2014. ápr. 25. 14:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Nehezen tudom értelmezni a jog nyelvezetét, egy igen, vagy egy nem sokat segítene. :)
2014. ápr. 25. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor a gazdasági társaságon követelheted. A tagok, vezető tisztségviselők, felügyelő bizottság és a könyvvizsgáló csak ha a tevékenységük a társaság megkárosítására irányultak, ilyenkor viszont teljes a felelősség.
2014. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A munkavállaló gondolom nem minősül tagnak. :)
2014. ápr. 25. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, van munkavállalói részvény is. A tagok azok, akik tulajdonában áll a társaság. A vezető tisztségviselő amit te cégvezetőnek hívtál, megbízásos viszonyban áll a társasággal. Te a kft-n követelheted, a többieken csak ha szándékosan kárt okoztak a kft-nek.
2014. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagy szemétség ez a jogrendszer a munkáltatók hülyét csinálhatnak az emberekből...
2014. ápr. 25. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég értelmetlenül írtál, és nem tudom, ezt a harmad-dolgot honnan vetted...

Amire te gondolsz, az a Csődtörvényben lévő felelősség, és szerintem a vezető tisztségviselőkre gondolsz, nem csak a cégvezetőre.

A Csődtörvényt olvasgasd, ott van, milyen előzetes, megállapításra irányuló pert, milyen esetben lehet indítani, és kik ellen.

2014. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Lehet, van munkavállalói részvény is."


Egy kft-ben? :D

2014. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!