Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak tiltva a pszichoa...

Miért vannak tiltva a pszichoaktív szerek (drogok)?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a hatásukkal, de miért nem bízzák az emberekre az egészségüket? A cigaretta is legális.

2014. ápr. 28. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert az ilyen szerek vezetnek el oda, hogy egy hajléktalan arcát elkezded enni. Aztán meg lelőnek, mint egy veszett kutyát.
2014. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 acelsziv ***** válasza:
33%
A cigitől eltérően ez rohasztja a p*cs agyadat értem?
2014. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tetro ***** válasza:
83%

19.10

mint az alkohol?

2014. ápr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
tetro? igen, az is. Most, hogy megkaptad a választ, mi lesz? Csak nem te is eljátszod a fogyit, hogy ha akkor az alkohol lehet, akkor a drog miért nem :).
2014. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Az is elég baj, hogy részegen vezetnek, nem kell még rátenni a simán beszerezhető drogokat is!
2014. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Az egy dolog, hogy a cigitől is fel lehet dobni a pacskert de egy szál cigitől nem fordulsz ki magadból és nem rongyolsz ki az utcára randalírozni és belekötni másokba:))))


A narkósok meg, amíg a tudatmódosító hatása alatt állnak azt sem tudják melyik bolygón vannak és rengeteg bűncselekmény kapcsolódik hozzájuk.


Attól függ, ki, mit tol némelyik narkós csak punnyad bele a világba de vannak, akiket felpörget és erőszakosak lesznek, levedlik a gátlásaikat és a normális emberi morált és viselkedést.


Ha kialakult a függőség akkor egyrészt úgy leépülnek, hogy semmire nem lesznek jók nemhogy dolgozni így a cuccra a pénzt csak bűnözésből tudják előteremteni.


Lássuk be hiába utáljuk annyira a cigit a dohányárúnál ilyen veszélyek nem fenyegetnek.

Van néhány csempész, meg egy folyton krahácsoló kolléga, aki fullad a sok bagózástól...ha meg nincs rá pénze max egy kicsit ideges lesz a nikotin hiánytól. Ennyi.

Szerintem az embert néha meg kell védeni önmagától pláne ha a cselekedetei másokat is érintenek.

Onnantól kezdve már nem magánügy.


Gondolom én de lehet vitatkozni.

2014. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
48%

Minden drognak van haszna, de most nem mennék bele. Ennek ellenére mégis jogosnak tartom a betiltásukat.


Egyszerű kérdésre egyszerű válasz: azért, mert sok ember nem tudja mértékkel használni.


Itt szoktátok írogatni, hogy a marihuana pedig egészséges. Igen. Csak mondok egy számot: 1mg az. Több már nem.


...szerintem.

2014. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Hiába, vannak olyan emberek, akik még nem érzik magukat elég hülyének; ilyenkor 2 lehetőség is van: az illető vagy kiír egy ilyen kérdést, hangsúlyozva, mekkora szakértője a dolognak, és már-már toxikológust megszégyenítő tudással rendelkezik a szerek hatását illetően, a másik lehetőség pedig, hogy ilyen szerek után nyúl.


Nos, aki ilyen szerek után nyúl, annak eléggé gyenge a jelleme (vagy egyszerűen az agyi funkciók teljes hiányát mutatja), és a dílerek pontosan tudják, hogy hogyan csináljanak valakiből függőt, azért ők sem teljesen hülyék. Aztán egyre több pénz kell a szerekre, miközben már teljesen szétzüllött, ami miatt -ha volt- a munkáját is elvesztette, így karrierlehetőséget a lopásban keres. És ezzel már nem csak magát teszi tönkre, hanem adott esetben másokat is bántalmaz a pénzért, sőt, öl is.

Arról nem beszélve, hogy van, aki egy aggreszív állat lesz, amikor bedrogozza magát.

Ha majd este veled is szembe jön egy bedrogozott állat, aki el akarja harapni a nyakadat, akkor megtudod, miért tiltottak ezek a szerek. De ez még idő, meg kell várni, amíg otthonról elengednek egyedül is az iskolába, szóval majd 4.-ben kb.

2014. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

A törvény büntetni rendeli és kész, érdekes módon a biztonsági öv kötelező használata ellen nem agitálnak így az emberek, mint a drogok kapcsán. Pedig ott tényleg, csak a saját testi épségedről van szó, csak magamat veszélyeztetem.


A magyarázat: A társadalom védekezésének egy formája ez. Nem mondhatod azt, hogy a döntésed ne hatna ki a többiekre. A tiltott szerek erősebben függőségkeltőek, és ha azt hiszed hogy, segítség nélkül egyedül le tudod tenni naiv vagy. A függők pedig nem választhatnak szabadon, én az ő döntésüket nem tekintem annak, csak a korábbi döntésük következményének. A drogok engedélyezett része itt (Magyarországon) kulturálisan régebben meghonosodott, ezért nem tiltják, mert nem tudnák betartatni (lásd USA és az alkohol tilalom). A múlt hónapban összekevert szert egyáltalán nem ismerjük. A kulturális meghonosodás kell ahhoz, hogy a mértékletes fogyasztás ki tudjon alakulni. Én nem iszom le magam eszméletvesztésig, a droghasználóknál a mérték általában elszáll, vagy nem is értik, hogy mi az.

2014. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Technikailag nincsenek tiltva, mivel a magyar jogrendszer csak konkrét drogokat vesz feketelistára. Szóval milliónyi cucc, amiről nem tudnak, vagy még nem sikerült törvénybe iktatniuk a tilalmát, teljesen legális.
2014. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!