Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ellenőr megbüntethet ebben...

Az ellenőr megbüntethet ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A barátomhoz mentem, de otthon felejtettem a pénztárcám. Tehát a bérletem és mindenféle személyes papírom. Ő már azzal fenyegetett, hogy ha nem mutatok papírt rendőrt hív. Nem értette meg, hogy otthon hagytam. Elszaladtam. Ilyenkor mit kéne tenni?

2014. máj. 5. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen, megbüntethet. Nem érdekli az ellenőrt, hogy hol van a bérleted, jelenleg nincs nálad, tehát jogtalanul veszed igénybe a szolgáltatást. Van utólagos bérletbemutatás a pótdíjnál kevesebb összegért. Jól tetted, hogy elfutottál, viszont ha rendőrt hív, teljesen jogosan tette volna. Az már más kérdés, hogy ilyen pitiáner baromságért kár bevonni a rendőröket.
2014. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Ha nincs nálad a bérleted, azért is pótdíjat kell fizetned, bár azt hiszem csak mérsékeltet, ha az Akácfában a bérleted felmutatásával bizonyítod, hogy csak elfelejtetted. Szerencséd volt, hogy el tudtál menekülni.
2014. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a BKV-nál van-e ilyen de Miskolcon ha van érvényes bérleted csak nincs nálad, akkor a 15000ft-os bírság 600ft-ra csökken
2014. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, mert bérlet nélkül utazol. Viszont utólag bemutathatod a bérletedet, és akkor nem kell a teljes büntetést befizetni.

Ha nem hiszi el, hogy nincsenek meg a papírjaid akkor rendőrt hívhat. A helyszinen nem tarthat, tehát ha leszálltál a buszról akkor nincs joga utánadmenni. Éppen ezért szoktak magukkal vinni amúgy az ellenőrök köztereseket vagy rendőröket mert azok viszont már megállíthatnak.

2014. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tud megbüntetni, ahhoz kellenének az adataid. A rendőr sem tud igazoltatni eredményesen. Viszont a rendőr bevihet 72 órás őrizetbe. De az adataid akkor sem lesznek meg az ellenőrnek a BKV-nál.
2014. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát be kell mutatni a bkv központban? Amúgy a hátizsákomban szokott lenni, csak kivettem és elfelejtettem visszatenni. A rendőr meg komolyan egy ilyen dologért bevinne egy 15 éves gyereket?
2014. máj. 5. 13:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. máj. 5. 13:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ellenőr nem tudhatja hogy tényleg otthon hagytad vagy csak átvágod. Hiába vagy szavahihető, ő nem ismer téged, csak azt látja hogy jogtalanul utazol. És a rendőr nem bevisz, csak elkéri az adataidat, ami alapján a BKK behajthatja a pótdíjat.
2014. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
A rendőr igenis bevihet őrizetbe. A rendőr sem hiszi el az adataidat bemondásra.
2014. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most menjünk át az elméleti részbe: Mi van ha nincs nálam telefon, fejből meg a mai világban nem kell tudni a számokat. Tehát ott tartanak, közben meg a szüleim halálra aggódják magukat?
2014. máj. 5. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!