Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha tudtomra...

Mit tehetek, ha tudtomra jutott, hogy a szomszéd nem adta át nekem az értékes csomagot, amit rábíztak?

Figyelt kérdés

Ez tehát valamilyen formában lopás.

A történet a következő:Volt férjem messze lakik és mivel sokáig egymás telefonszámát sem tudtuk, így nem tudtuk tartani a kapcsolatot.Pár éve eljött meglátogatni a lányunkat és hozott neki pénzt meg ajándékot,de mivel nem talált minket itthon, naivan rábízta a csomagot egyik szomszédasszonyra(ez most derült ki, mert mos kérdezte meg lányomtól, hogy akkor régen megkapta-e azt a csomagot, amit itt hagyott neki és mondta, hogy volt benne pénz is).

Az öregasszony mondta sokszor nekem, hogy itt járt a volt férjem és mutatta mennyi pénzt hozott alányomnak, de azt nem mondta egy szóval sem, hogy a férjem nála hagyta én pedig igazából nem is nagyon hittem el neki.Erre most kiderült, hogy igaz.

Most mit tegyek?Legszívesebben azonnal számon kérném az öregasszonyt, de félek, hogy letagadja.Legjobb az lenne, ha együtt mennék le számon kérni volt párommal, de ő meg nagyon ritkán tud eljönni, arra éveket várhatok.

Vagy jogi értelemben tehetek valamit?Az a csomag, a pénz a lányomat illetné, nem hagyhatom annyiban!


2014. máj. 7. 09:41
 1/7 A kérdező kommentje:
A szomszédasszonytól az lett volna a normális eljárás, ha átadja nekünk, amit nála hagytak.De ő csak annyit mondott, hogy férjem mutatta neki mit hozott.De azt meg nem értem, minek hozta egyáltalán szóba, ha úgy döntött, hogy inkább megtartja?Le is tagadhatta volna az egészet.Igaz, kicsit flúgos a néni, de a magához való esze azért megvan.
2014. máj. 7. 09:46
 2/7 menta34 ***** válasza:
100%
A szart is kiverném belőle :D
2014. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb próbálj meg beszélni vele, ha nem, perelsz.
2014. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott az a lehetőség is, hogy a férjem nem mond teljesen igazat.Mert neki sem lehet 100%-ban hinni.Az már biztos, hogy hozott akkor csomagot, amiben pénz is volt, de lehet, hogy valójában nem hagyta a néninél, csak most azt mondja.Bár mi értelme lenne, hogy ilyet hazudjon?De a lehetőség megvan rá.Hát most nagy dilemmában vagyok!Ti mire gondolnátok, mit tennétek? Melyik verzióban lehet szerintetek több igazság?
2014. máj. 7. 10:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálok a nénivel beszélni.
2014. máj. 7. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen telefonról van szó, ha okos, az minden esetben drága(értsd: nem olyan, amit 20Ft-ért utánahajigálnak az embernek). Ha ilyen mamutcsont méretű, amilyeneket mostanság az öregeknek (70-80-90 éves nagyiknak) gyártanak, azért, hogy az unoka elérje, és rá tudjon csörögni, az olcsó, de azzal én nem foglalkoznék, használtmobil-szaküzletben vennék mégegyet, ha ugyanis megvered, te kerülhetsz rendőrségi balhéba, a bíróság (jogi útról beszélek) pedig filléres, néhány ezer forintos apró-cseprő piszlicsáré ügyekkel nem foglalkozik, ha a 20.000.000-s Bentley-d vagy BMW-d tűnne el,esetleg azzal. Én amúgy elvből nem küldenék ilyesmit postán, és legfőképp nem bíznám idegenre(szomszéd öregasszony, szomszéd Józsi, Jóskapista és tsai)
2014. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Milyen telefon?Szerintem valamit félreértettél.Nem telefont bízott a volt párom a szomszédasszonyra, hanem valami csomagot(szatyrot), amiben pénz is volt.Ezt személyesen adta át a néninek, nem postán.Azért, hogy az majd nekünk továbbítsa, ha hazajövünk.De valahol félúton "eltűnt" a csomag.
2014. máj. 7. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!