Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételi szerződés szegés?

Adásvételi szerződés szegés?

Figyelt kérdés

2012 ben vettünk egy panel lakást amin jelzálog volt és amit az előző tulajdonos töröltetet!

De hazug volt mert számos közüzemi tartozása van amit mai napig nem rendezett le!

Mint kiderült hogy a nő nevén volt a lakás de a férje aki meghalt annak a fia pereli őt így a tulajdoni lap széljegyzésén a nőnek mostoha fia neve is szerepel most akkor ez szerződés szegés Amúgy ez utólag derült ki az ügyvédnő sem tudott róla Az adásvételiben tehermentesen vettük át ez van írva az adásvételiben. A nő mostoha fia most a nőt pereli minket ebből kihagytak. A nő mostoha fia 2012 ben felvette velünk a kapcsolatot azóta nem beszéltünk. Végül is nekünk az ő ügyükhöz szerintem nincs közünk a lakásért kapott pénzen ők osztozzanak Ha nö nem tudja kifizetni a mostoha fiát akkor elvehetik a lakásunkat amiért 9 milliót fizettünk És perelhetem a nőt szerződés szegésért? És hogy lehet hogy későn vette êszre az ügyvéd? És hogy későn került a tulajdoni lapra asszem



2014. máj. 8. 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Mêg annyi hogy a közüzemi tartozást azt igérte rendezi !

Elveszíthetem a lakásomat ha a nő nem tudja kifizetni a mostohafia örökségét és kérhetek kártéritést?

2014. máj. 8. 19:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Elöször írd le még egyszer értelmesen, hogy kié volt a lakás, meg ki mit akar, illetve ki mit nem akar fizeni.
2014. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételkor feltételezem megnéztétek az ingatlant tulajdoni lapját. Ott minden rendben volt? Amennyiben igen, akkor nem kell semmitől tartanotok, az ingatlan-nyilvántartás a közhitelesség miatt védi a jóhiszemű jogszerzőt, illetve a tulajdonjogát, úgyhogy nem lesz gond az ingatlannal.
2014. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tök értelmetlen, amit írsz.

De adásvételnél kellett volna 0-ás igazolásokat kérnetek!

2014. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az tul lapon Csak a nő neve szerepelt tehát 1/1 tul hányad A null igazolások folyamatban voltak és megigérte h rendezi A lakás vásárlást elkapkodtuk mert nagyon rövid időn belül kellett kiköltöznünk és venni egy másikat albérletet nem tudtuk volna fizetni anyámhoz nem mehettünk mert nem fértünk volna el Anyósnál dettó panelban laknak Bpn
2014. máj. 8. 21:59
 6/7 A kérdező kommentje:

Annyi hogy a tulajdoni lapon a mostoha fiú neve is szerepel a széljegyzéken! A per beadása az eladóm és a mostoha fiú között 2012 okt volt a lakást mi áprilisban vettük.Ha pedig lenne valami pl lakásomra tartana igényt a mostoha fiú akkor perelhetem az eladót kártéritésért és csalásért börtönbe kerülne ha nem adná meg.A lakásból amúgy sem tehetne ki mert mi jóhiszeműleg megvettük tehermentesen amiről kiderült h nem is az! Eladni meg nem akarjuk max akkor ha a kártérités értéke a jelenlegi ingatlan értékének a háromszorosa( panel programos lakás pamorámával jó helyen ) Ja ês mondtam hogy akitől megvettük a lakást az cigány ( nem vagyok rasszista cigány gyülölő de mit is várhatnêk az ilyen embertől)

Köszi a válaszokat

2014. máj. 8. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem vagyok rasszista cigány gyülölő de mit is várhatnêk az ilyen embertől"


Tényleg nem vagy az. :)


"A per beadása az eladóm és a mostoha fiú között 2012 okt volt a lakást mi áprilisban vettük."


Akkor a Földhivatal szépen törölni fogja a széljegyet, mivel a fiúnak nyilván az előző tulajjal van baja, aki nem a jelenlegi tulaj. A közüzemi tartozások sem számítanak, mivel azok is az előző tulaj nevén vannak. Nullás igazolásokat csak azért érdemes kérni, mert ha a tulajnak rég lejárt nagy összegű tartozása van, akkor előfordulhat, hogy az adásvételi aláírása és a Földhivatalhoz beadás között nyújtsa be a lakásra a végrehajtást akinek tartozik.

2014. máj. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!