Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Friss jogi diplomával melyik...

Friss jogi diplomával melyik városba induljak ügyvéd jelöltnek? Hol vannak jobb esélyeim később sikeres praxis felépítésére?

Figyelt kérdés
Most végeztem Pécsett, cum laude-val. Volna lehetőségem Pécsen, Pesten és esetleg Szegeden is. Pécsi ügyvédek azt mondják, hogy itt még csak véletlenül se kezdjek semmit és, hogy menjek fel Pestre. Szerintük innen előbb utóbb úgy is el kell menni és akkor csak elpazarolt 3 év lenne itt jelöltként dolgozni. Budapesttel tisztában vagyok, ha jó ügyvéd mellé kerülök be jelöltnek, akkor jó esélyeim vannak később a színvonalas megélhetésre. Alapból jó képességű vagyok, jó az észjárásom, életképes vagyok, nem félek attól, hogy ne tudnék idegen környezetben megfelelni. Szegeden kicsit jobb a helyzet mint Pécsen. Pécs bányaváros volt, most haldoklik. Szegeden élénkebb a gazdaság főként a mezőgazdaság miatt.Pestre nem szívesen mennék a nagy légszennyezettség és egészségtelen környezet miatt.

2014. máj. 12. 09:10
 1/5 A kérdező kommentje:
esetleg a jelöltségen és az ügyvédségen kívül milyen területeken érdemes még elhelyezkedni ilyen végzettséggel?
2014. máj. 12. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Neked ismerős kell, aki maga mellé vesz, nem Gyaksi.hu. Érdeklődj körbe a rokonaidnál meg ismerőseidnél, ne itt fosd a szót.


Jó Isten, micsoda emberek végeznek egyetemet manapság....

2014. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon Budapest az egyetlen város, ahol lehetőséged van ezen a területen elhelyezkedni. Szeged se sokkal jobb Pécsnél. Talán még Győr jó.

Pécs valóban egyre rosszabb sajnos. Itt csak nagyon jó kapcsolatokkal van lehetőség elhelyezkedni. Pesten ez annyira nem számìt.

2014. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Őszödi Ferenc ***** válasza:
93%
Érdemes lenne egy olyan vidéki nagyvárosban is szétnézni, ahol nincsen jogi képzés. Pécs, Szeged, Miskolc ontja magából a jogászokat, akiknek nagy része ott szeretne maradni.
2014. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EVA800 ***** válasza:
Pest veszélyes
2022. szept. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!