Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan válhatnék meg veszteség...

Hogyan válhatnék meg veszteség nélkül (! ) a praxisomtól?

Figyelt kérdés

Az Önkormányzatnak adnám el a praxisom, amelyik hajlandónak is mutatkozik pénzt fizetni érte. Ám az ügyvédem azt állítja, hogy erre nincs mód, praxist csak egy másik orvosnak adhatok el, olyannak, akit az Önkormányzat alkalmasnak ítél a praxis működtetésére. A kérdésem az lenne, hogy tényleg van ilyen rendelet és ha igen, létezik-e valamilyen kiskapu?

Van módom ugyanis lemondani a praxisról. De miért tenném? Épp elég pénz fekszik már benne... (ezért hangsúlyoztam ki a kérdésben is: veszteség nélkül!)



2013. febr. 17. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi az a praxis? Azt értem, hogy az orvosnak a gyógyítási placca, de mit adsz el ezzel?
2013. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És mért akarod eladni? Elmész szobafestőnek?
2013. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress másik ügyvédet, aki tudja hol a kiskapu. Ha elég pénzed, politikai összeköttetésed van, Magyarországon mindig van kiskapu.
2013. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiskapu akkor meg csinálnak egyet egy helyi rendelettel :)
2013. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem megyek el szobafestőnek, külföldre jöttem, ahol jobban megfizetnek. Sajnos a volt életem "követ" bizonyos mértékben, ezért egyelőre sok pénz kerül haza, de ez már másik kérdés.


A praxis egy (milliós) értéket képvisel, ezt szeretném értékesíteni - bár aki ezt tudja, tudja, aki nem, az meg ne próbáljon meg segíteni! :)


A helyi rendeletek inkább ellenem dolgoznak, mintsem velem...

2013. febr. 17. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:

"A praxis egy (milliós) értéket képvisel, ezt szeretném értékesíteni "


Ebből nem igazán tudtuk meg mi az a praxis. Amiről meg nem tudjuk mi az azt meg sem vesszük. Úgyhogy éhen maradsz! Hahaha...

2013. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6!

Ha már eleve nem tudod egy ilyen kérdésnél mi a praxis, ne foglalkozz vele.

2013. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 313/2011. Korm.r szabályozza a kérdést a 2000. évi II.tv-en kívül. Ügyvédként mondom, szerintem van lehetőség. Az Önkormányzat átveheti és ő majd értékesíti annak, akinek ő akarja.
2013. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt 8-as, "mint ügyvéd"!


Összefoglalható röviden, hogy mit mondanak ezek a rendeletek? Amennyiben igen, megkérnélek rá...

2013. febr. 19. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!