Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyíregyházán, a lakcímbejelent...

Nyíregyházán, a lakcímbejelentéshez tulajdoni lapot követelnek meg az önkormányzatnál. Megtehetik?

Figyelt kérdés
A tulajdoni lap pénzbe kerül, ez az egyik gond. Ezen kívül a tulajdonostól kézzel írott szándéknyilatkozatot kell írnia és ezt csatolni kell. Miféle eljárás ez?

2014. máj. 14. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
miért, te úgy gondolod, hogy bármilyen címre bejelentkezhetsz anélkül, hogy bizonyítanád a jogszerűségét?
2014. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hülyeség.


tulajdonosnak kell ottlennie személyigazolvánnya. tulajdoni lapot az önkormnyzatnak kell gépen lekérnie,ez ingyen van,és már a lakcimkártya is ingen van,csak magatokat és a ház tulajdonosát kell vinni iratokkal.

tudom,kb egy hónapja jelentkeztünk be a mostani cimünkre,tegnap érkezett meg a kártya postán.

2014. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ez egy érdekes kérdés. Előre bocsátom, hogy nem tudom a hivatalos választ, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Az elmúlt pár évben én kétszer jelentkeztem át a saját tulajdonomba levő lakásba. Az egyik ügyintéző először tőlem is próbált kérni tulajdoni lapot, de mondtam, hogy nincs. Volt nálam egy 20 éves adásvételi szerződés, ami persze nem bizonyítja, hogy még ma is enyém a lakás. Mondtam, hogy azt odaadom, de végül nem kérte, és kiállította a lakcímkártyát. A második esetben még lazább volt, nem kért semmit, és simán átírta.


Volt olyan is hogy kiadtam egy lakást, ott nekem is alá kellett írni egy nyomtatványt, amiben hozzájárultam, hogy bejelentkezhessenek. De ez teljesen normális, ha nem az övék a lakás.


Szerintem is elfogadhatatlan, hogy tulajdoni lap másolatot kérnek, mert a közigazgatásban ma már egy alapelv, hogy ami a hatóság rendelkezésére áll, azt nem kérhetik az ügyféltől. Márpedig ma már online rendelkezésére kell állnia az okmányirodáknak a az ingatlannyilvántartási adatok. Nézze meg a tulajdoni lapot onnan! Ezt nem tudom, miért nem csinálják a gyakorlatban.

2014. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem én vagyok aki be akar jelentkezni, hanem az egyik barátom, akivel tegnap találkoztam, aki a bátyja lakásába akart bejelentkezni. Akkor jött el Nyíregyházán a hivatalából és fél napot várt, hogy elküldjék onnan, ezzel az indokkal. Én nem vagyok nyíregyházi lakos, de már jeleneztem át és intéztem ilyen ügyet. Ezeknek kell ilyen igazolás, és fizetnek a tulajdoni lapért, nekem nem kellett ilyen igazolás és nem fizettem. Azért, mert ezek jobbágyok és Nyíregyházán a hivatali személyek a kényurak és úgy szívatják őket, ahogy a kényük kedvük tartja. Egyféle járásnak kéne lennie mindenhol az egész országban. Felháborítónak tartom, hogy ők fizetnek más meg nem fizet.


Egyébként azt hazudták neki a hivatalnokok, hogy azért kell neki kikérni a tulajdoni lapot, mert ők ott bent az irodában pont nem látják a számítógépükön. Érted! Jó nagyot belehazudtak a pofájába, hogy a lehúzzák és hogy fizessen a földhivatalnak, akiknek semmi munkájuk nincs és semmi bevételük, mióta csődbe jutott az ingatlanpiac. nyilván az önkormányzatos here rokona annak akinek éppen nincsen munkája a földhivatalnál. Egy család, vérfertőzött rokonok ezek a herék mind. Hát ha csődben van, akkor majd adnak nekik munkát, hogy megkövetelik a tulajdoni lapot, pénzért és akkor ezeknek is lesz bevételük. Aztán legközelebb fordítva lesz egy más esetben. jól kitalálták maguknak ezek a herefajzat semmirekellő irodista diplomás senkiháziak.

2014. máj. 14. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:
Én a szomszédot is nyilatkoztatnám,arckép alapján, vállal-e
2014. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
miért kell ilyen heréket fizetni, haszontalan tevékenységekért?
2014. máj. 14. 13:11
 7/14 A kérdező kommentje:
nem vagyok cigány és nem vagyok zsidó és nem vagyok homokos, sajnos egy hajóban vagyok ezekkel, és látom hogy léket kapott. Miért vagyok ilyenekhez ragasztva?
2014. máj. 14. 13:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugodj le, ne hergeld bele magad, mert az csak neked árt.
2014. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Természetesen megtehetik, sőt, tovább megyek: meg KELL tenniük!

Így lehet kiszűrni a hamis bejelentkezéseket, pl. óvodai-iskolai beíratások miatt.

Hozzánk is megpróbáltak idegenek bejelentkezni, és így derült ki...

2014. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, te szó szerint nem vagy normális, ahogy így a hozzászólásaidat olvasom!

Szerinted a földhivatalban mégis kinek jár az a bevétel, amit a tullapért fizet valaki?? Elárulom, hogy az az államé, nem a földhivatalé, és még csak véletlenül sem az okmányirodáé, és még ezerszer annyira sem konkrét ügyintézőé.


Kicsit szedd össze magad, mert szánalmas a pattogásod, főleg ahhoz képest, hogy elvileg nem is rólad van szó...

De a kirohanásodból is gondolom, hogy igazából neked kell, és azért, mert illegálisan akarsz bejelentkezni.

2014. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!