Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2015-től az iskolák nem...

2015-től az iskolák nem szervezhetnek papírgyűjtési akciót. Ti mit szóltok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy apró dolog, de épp azért nevetséges, hogy a kormány ilyen pitiáner ügyeket intéz ahelyett, hogy a valódi problémákra koncentrálna.

A 2015-ös új hulladéktörvény ellehetítleníti az iskolák számára a papírgyűjtés megszervezését, mivel csak a helyi közszolgáltató gyűjtheti össze, az ő kötelessége a szelektív hulladék elszállítása.

Szerintem szomorú, évi két remek programmal lesznek szegényebbek a diákok. :( Szerencse, hogy én már végzős leszek, így nem érint a dolog, de általános iskolában imádtam, nagyon jó délutánok voltak.


2014. máj. 15. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkora a felelősség a gyerkőcök iránt, hogy a mai forgalomban és romlott világban ezt inkább kihagyják....
2014. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De mégis mit gondoltál?

Megváltozott a világ!

Azt hitted, bárki ajtót nyit?

2014. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vadkan01 ***** válasza:
95%
Remek ötlet, ezzel már az iskolában megtanítják a gyerekeknek, hogy a kormány csak elvenni tud.
2014. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szervezd újra!
2014. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
A bármiféle garancia nélkül folytatott gyerekmunka ellen igenis fel kell lépni, épp úgy mint a kiskorú prostituáltak drogfüggők és a többi hasonló ellen. Nem lehet elfogadni a legkiszolgáltatottabbak kizsákmányolását.
2014. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajj most komolyan...gyermekmunka?...Ahogy visszaemlékszem, kb ez volt az egyetlen olyan közös program, amit szívesen csináltunk az iskolában, gyűjtöttük a papírt, egész délután jártuk a környéket. Jó móka volt, versenyzés is, és az osztály kapott érte jutalmat ha nyert.


Legalább volt egy kis egészséges versenyszellem a dologban. Persze már akkor is megvoltak azok akiknek a szülei hazahoztak munkából 1 teherautónyi papírt és nesze neked győzelem :D


De ja, legalább korán megtanulják, hogy amit a kormány elvehet azt el is veszi.

2014. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lindmayer ***** válasza:
100%
egyszerű a megoldás: a helyi közszolgáltatóval közösen kell megszervezni és a gond le van tudva
2014. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Falun a legjobb. Az én időmben (több mint 10 évvel ezelőtt) becsengettünk mindenhova, a legtöbb háznál már előre össze is volt kötve, hogy tudjuk vinni, papírt is meg vasat is.

Az ebből szerzett pénz ment az osztálykirándulási költségbe.

2015. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!