Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan szervezhetnék meg egy...

Hogyan szervezhetnék meg egy utat az USA-ba és kb. mennyit kell rászánni?

Figyelt kérdés

Egy rokon él kint Texasban és szeretném meglátogatni a párommal. Még soha nem voltam az USA-ban így teljesen tanácstalan vagyok, csak elhatároztuk, hogy szeretnénk hozzá kimenni, így elkezdtünk gyűjteni, de nemis tudom mennyit kellene rászánni. Ugyebár a szállásunk megoldott lenne, de a repülő, meg költőpénz... ami nem kevés.

Milyen papírokat kell beszereznünk? Természetesen csak 2-3 hétre mennénk, nem kiköltözni gondoltam.


2013. febr. 20. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag vizum mentesség van, így mivel turisztikai látogatás különösebb papír nem szükséges.


Texas nem kicsi állam, merre laknak?


Szerencsétek akkor van ha Dallashoz vagy Houstonhoz közel, oda napi járatok vannak Európából. Megfelelő előfoglalással lehet faragni a repülőjegyekből is.

2013. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hozzánk akik kijöttek olyan 3oo ezer HUF/fővel érkeztek, de velük igan hosszú autós utakra mentünk, néha több államot is bejárva. (Ugye, ha lejön 17o a repjegyere már nem is marad olyan sok.)


Amikor nálunk laktunk, akkor nem kellett szállásért fizetni, egyébként feleztünk, meg a kocsibérlést és a benzint mi fizettük. Ha elmentünk ebédelni valahova, akkor többnyire ők hívtak meg minket. Dehát ugye családtagok voltak. :-D

2013. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az expedia.com-on tudsz repjegyek utan nezelodni. Itt az a jo, hogy nemcsak egy legitarsasag jaratait adja fel, hanem tudsz varialni, peldaul ide Air France-al jossz, visszafele viszont Air Italia-val ha az eppen olcsobb.


Ha kocsira is szuksegetek lesz (mert peldaul a rokonnak nem lesz ideje elvinni titeket mindenhova) akkor az expedia-n kocsit is tudsz nezni, bar a kocsi berleshez mindig hozza kell adni plusz napi 8-15 dollart, ami a biztositas dija. Ezt a biztositasi dijat a kolcsonzok oldalan nem talalod meg, csak amikor felveszed a kocsit derul ki, hogy van plusz koltseg.


ESTA engedelyt kell kerni online, de ezt raertek akkor, ha mar megvan a repjegy. $14 es ezzel lehet beutazni az USAba, enelkul el ne induljatok :)


2-3 het az eleg keves. Eleve az elso par napban "szedulni" fogtok az idoeltolodas miatt, szoval javaslom a minimum 1 honapot, ha meg tudjatok oldani. Raadasul rengeteg helyre el lehet menni, 2-3hetbe alig fog valami beferni.


Ha megvan melyik varosban elnek, akkor neten meg tudod nezni a helyi latnivalokat, a parkokat, nevezetessegeket. Ha megvan mi erdekel (muzeum, vidampark stb) akkor mindegyiknek a weboldalan megtalalod a belepoket, igy reszletesebb koltsegvetest tudsz csinalni.


Sot, ha abbol a varosbol mar eleget lattal, megeri megnezni a repjegyeket egy masik varosba. A Southwest, Jetblue es egyeb legitarsasagoknak napi szinten tobb jaratuk is van, ha idoben veszed, eleg olcso jegyeket kapni es esetleg megeri atrepulni masik nagyobb varosba korulnezni.

2013. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleve az elso par napban "szedulni" fogtok az idoeltolodas miatt


Nem sokszor lehetett jatleg-ed, ha ilyeneket irsz. Egyreszt ez nem szedulessel jar, masreszt nyugatra repul, ami szinte nem is jar jetlag-gel. Majd akkor lesznek sz.rul ha haza repulnek kelet felé. De akkor sem fognak szedulni...


Kedves kerdezo, annyit fogtok eszrevenni a jatlegbol, hogy jo koran elmentek aludni es masnap reggel mar 5 ora fele nyilik a szemetek :)



Nem mindegy, hogy hol lesz a szallas es mit akartok megnezni. Ha pontositasz talan mi is jobban tudunk segiteni.

2013. febr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Termeszetesen azert raktam idezojelbe a szedeulest, mert nem kimondott szedulessel jar a jetlag, de ugy latszik te felre ertetted, szo szerint vetted a szedulest. Jobb szo nem jutott eszembe amikor irtam a valaszt, ezert is raktam idezojelbe, hogy ne tessek szo szerint erteni.


A nyugati parton lakom, tobb mint 9 eve, szinte evente jarok haza, nem tudom te milyen surun tapasztalod a jetlaget, nekem erdekes modon mindig akkor van gondom a felkelessel, mikor jovok vissza az USAba. Amikor Magyarorszagra latogatok, akkor szoktam este 9-10 fele menni aludni es reggel kelek a tyukokkal. Viszont mikor vissza jovok, akkor napokig nyomott vagyok es napkozben el tudnek aludni.


Ugy latszik a jetlaget minden ember maskeppen eli meg, de ez nem baj... :)

2013. febr. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!