Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor jogos, hogy nem...

Ilyenkor jogos, hogy nem annyi a vételár, amennyit kialkudott a vevő, ugye?

Figyelt kérdés

Áruljuk(illetve elvileg már csak árultuk - múlt időben - ) a házunkat.

Jött egy vevő, akinek nagyon tetszett a ház,de voltak bizonyos, részben méregdrága pénzért vett,részben ajándékba kapott(van egy sokszoros milliomos,nagyságrendileg negyedmilliárd forintnyi vagyonnal rendelkező, Németországból tíz éve hazatelepült '56-os magyar ismerősünk,aki mérnökként szedte meg magát ennyire, s tőle kaptunk ajándékba még 15 évvel ezelőtt egy csomó dolgot,ami neki nem kellett,viszont nekünk jó volt...nagyságrendileg 10 millió forint értékben) dolgaink, szekrények,asztalok,székek...szóval összességében bútorok,bútordarabok,amiket nagyon kért,hogy adjunk oda... ingyen(fizetni nem akart érte)... de mivel értékes darabokról van szó,persze nem estünk a fejünkre,nem adtuk. A szerződésben sincs szó ilyesmiről.


Viszont mikor másodszor visszajött, már olyan indulat feszítette,amiért nem adom oda ezeket "barátságból" ingyen(teszem rögtön hozzá, egy idegennek)hogy 2-3 ilyen bútordarabomat a puszta öklével néhány jól irányzott csapással ripityára tört,használhatatlanná tett.(Beszéltem szakemberrel,a megjavításuk durván ugyanannyiba kerülne,mint megvenni mégegyszer ugyanazokat a bútorokat)


Most én - annak érdekében, hogy ne indítsak ellene garázdaság vagy egyéb jogcímen pert- követelném az okozott kár ellenértékét...Vagyis ezzel az összeggel emelkedne a ház vételára...,még akkor is,ha az okozott kár miatt a cuccok már nincsenek ott és abban a megtekintett állapotban,amiben előzőleg látták - a "tisztelt" vevő miatt...Ez jogos,hogy követelem,ugye?



2012. ápr. 16. 08:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Hát az ilyet nagyon erősen ütöttem volna én is, aztán meg szó szerint az utcára hajítom. Behajtani rajta nem tudod, a szerződéstől pedig elállnék.


Nem írtad, hogy mennyire volt nehéz vevőt találni - biztos találtok normálisat. Ettől egyáltalán hogy várod, hogy teljesíteni is fog, amikor fizetnie kell?

2012. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Jogosan követeled az okozott kár megtérítését. A házat valószínűleg már úgysem fogja megvenni. A bútorokkal együtt pedig szintén jogosan kérhettél volna többet.
2012. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz volt, pang az ingatlanpiac,és az általa okozott kár összességében 2-3 millió forint...,üvegeket tört össze, az egyik szekrény az ökle csapásától kettéhasadt,a kandalló,amit otthagytunk volna neki,így használhatatlan,mert annak is a hőálló,speciális üvegét eltörte... ennyi kárt okozott magának az istenbarma... ennél jobb szavam nincs rá...
2012. ápr. 16. 09:27
 4/27 A kérdező kommentje:
Összetörte a bárszekrényünket(nem beépített, elvittük volna), használhatatlanná vált a teletextes,teletext memóriás,síkképernyős LCD televíziónk( méregdrágán vette a nővérem még tavaly nyáron,amikor brutálisan jól ment neki az üzlet és ilyen 1,5 milliókat keresett tavaly nyáron havonta)
2012. ápr. 16. 09:31
 5/27 A kérdező kommentje:

És ilyenkor jogos, hogy nincs, nem követelheti rajtunk az első megtekintéskori - még ép- teljes helyreállítását ugye?

És nincs semmilyen jogász,aki ezt bevasalhatja rajtunk,ugye? Mert akkor kb. minimum 2-3 millát kellene a semmiből előprodukálnunk...és már nem megy - a válság miatt - se nekem,se a nővéremnek, se az egész családnak... a nagybácsi,akitől pedig annó azt a mesés vagyont érő cuccokat kaptunk, beintett, hogy kaptunk tőle akkor eleget, most ne akarjunk még, ne legyünk telhetetlenek...

2012. ápr. 16. 09:34
 6/27 A kérdező kommentje:

Felteszem újra ezt a kérdést, mert így hülyén jött ki:


Szóval nincs az a jogász, aki ilyen esetben bevasalhatja rajtunk azt,hogy a mostani állapot nem az első megtekintéskori állapot, és nem követelheti tőlünk -legalábbis jogszerűen nem- hogy állítsuk helyre azt, ugye?

2012. ápr. 16. 09:38
 7/27 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy meg akarja venni a házat, de még neki áll feljebb, és követeli rajtunk, hogy állítsuk helyre az első megtekintéskori állapotot!


Na de kérem, nekem erre nincsenek millióim...


Viszont eladni se akarom neki... viszont mondogat olyant, hogy akkor majd ez lesz meg az lesz, fenyegetésnek nem nevezném...mert ha azt megcsinálja,az már tényleg bcs. (büncselekmény) kategória...

na de... szóval értitek...

2012. ápr. 16. 09:41
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha bármivel fenyeget, jelentsd fel. Ha károkat okozott neked bent a saját tulajdonodban, akkor is jelentsd fel.
2012. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Hadd foglaljam össze:


Bejött egy idegen a lakásba. Tört-zúzott, és te még gondolkozol, hogy eladnád neki a lakásodat?


Miért nem hívtál rendőrt? Miért nem sikítottál a szomszédnak, miért nem dobtad ki az utcára?


Súlyos anyagi kárt okozott neked, minim elmész a rendőrségre és feljelented!


Megáll az eszem, komolyan. Mit csináltatok, amíg tört-zúzott a lakásban? Sodrófa felkap, és lecsap, vagy valami :D

2012. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ordítozott, olyan hangerővel, hogy a szomszéd most azon morfondírozik, hogy engem,mint szomszédját feljelent,amiért nem tartom be a csendrendeletet,ahogy fogalmaz idézem:

Milyen vendégeim vannak nekem,akik nem bírnak viselkedni,disztingválni? (na erre már csak azt mondom,köszi)


Anyámék pánikszerűen menekülni akarnak innen, már számlálnák a kezükben a vaskos köteg bankót... (a ház ára még húszezresekben is elég vaskos köteg,és hát az okozott kárral meg a maradék bútorral meg főleg... antik bútorok tömege volt, illetve még van is a lakásban... hogy egy részük milyen állapotban van,az már más kérdés)


Nekem viszont tulajdonrészem van a házban, és higgadtabban tudom szemlélni a történteket, és ha a faszit nem is tudom lecsukatni a tettéért(megérdemelné,de attól nekem sajnos nem térül meg a károm),akkor minimum a károm megtérülését akarom elérni,ha meg nem is veszi - persze az árból a történtek után már -neki legalábbis - egy fillért se akarok engedni.


Más vevő pedig jelenleg - a válság, az ingatlanpiac pangása, na meg az emberek pénztelensége miatt- nincs.

Ha házat nézték már korábban vagy 50-en(a rombolás óta senki...mindenkit elküldök,mert egy roncsot senki ne akarjon látni ebben az állapotban...)

2012. ápr. 16. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!