Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 hónap után feljelenteni?

8 hónap után feljelenteni?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben ott hagytam az előző munkahelyem, bizonyos összeférhetetlenseg miatt. Az utolsó fizetésem nem kaptam meg, amit azzal indokoltak, hogy nagy a hiányuk, és ha vagdalózok, fel fognak jelenteni lopasért,(Teszem hozza erkölcsivel mentem hozzájuk melózni) ott vannak a kamerafelvetelek, amelyet bárhogy manipulálhatnak 8 hónap alatt, meg amin nem egyértelmű sajnos semmi, mint pl. hogy megiszok egy fantát, hogy bizonyitja be, higy nem fizettem ki??? Ez egy vendéglátó egység, konkrétan olyan 500ezres hiányt akartak rám kenni, nem pénzben, áruban. Ezt eljátszották minden koleganőmmel, de semmi nem lett belőle. Viszont penteken kaptam egy levelet, idézés tanú részére cimmel, és megijedtem, hogy esetleg emiatt? A rendőrseg nem ad ki infot, viszont azt olvastam itt, hogy gyanusitottat is így ideznek be, s majd csak később lesz tanúból gyanusított... Szóval ezek utän lehetséges, hogy feljelentettek mégiscsak, és ennyi idő után megteheti? Főleg úgy, hogy be sem voltam jelentve, csak az utolsó 3 hinapban, 4 órára és 12 volt a munkaidőm? Nagyon kérlek segítsetek!! Előre is köszönöm!!!

2014. máj. 18. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb. 5-20ezer forint egy ügyvéd aki gyorsan kideríti miért is idéztek be.Mellesleg nem a rendőrségtől kellene infót kérned hanem a bíróságtól ahova beidéztek mert lehet nem büntetőügyben idéztek hanem polgári perben ahol nem is vagy köteles megjelenni.
2014. máj. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az 1952. évi III. törvény 185. §-ban megtalálod, hogy mi van akkor, ha nem jelensz meg. Szerintem érdemes megnézned. Amúgy az idézésen rajta van, hogy milyen ügyben idéznek, és ki idéz: rendőrség, közig.szerv, bíróság stb.
2014. máj. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Folytatás: A 185. § csak a polgári perekre vonatkozik, de nagyon hasonló a többi eljárásban is (Közig vagy büntető)
2014. máj. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1952évi törvény.Inkább egy kicsit frissebb törvényt kellene megnézni.
2014. máj. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmit sem tudok, a papiron nincs semmi, csak hogy büntetőügy, és a rendőrségre idéztek be, nem bíróságra... Azért nem tudom mi van, és hogy ez állhat a háttérben? Szerdán megyek, úgyhogy köszi, de ha addig nem tudok meg semmit, akkor majd ott. Csak nagyon félek.. :/
2014. máj. 18. 06:23
 6/7 anonim ***** válasza:

'Főleg úgy, hogy be sem voltam jelentve, csak az utolsó 3 hinapban, 4 órára és 12 volt a munkaidőm'


És még elhiszed hogy feljelentenének? Nem kettessel kezdődik a személyi számod?

2014. máj. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól van, nem kell rögtön lehurrogni. Megijedhetek nem, ha nem tudom miért keres a rendőrség??? :/
2014. máj. 18. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!