Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előlegfizetés utáni kell-e...

Előlegfizetés utáni kell-e végszámlát adni? , és jótállási idő tartama valóban 6 hónap a 10 ezren felüli tartós fogyasztási cikk esetén?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy kanapét 64 ezer forint értékben 20 ezer forint előlegfizetéssel, amelyről előlegfizetési számlát kaptam. A fennmaradó 44 ezer forintot a szállításkor adtam át, de erről már nem kaptam végszámlát. Viszont kaptam egy un. Jótállási jegyet, amelynek alapján 6 hónap garanciát adnak a vásárolt kanapéra, holott a 151/2013, kormányrendelet szerint a 10 ezer forint érték feletti tartós fogyasztási cikkeknél a jótállási idő 1 év. Jól tudom? vagy valaki el tudna igazítani, hogy mit kell tennem, hogy végszámlához, és valós idejű jótállási jegyhez jussak?

#előlegszámla #végszámla #tartós fogyasztási cikk jótállási ideje
2014. ápr. 23. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Végszámla mindenképpen kell. Magyarországon az illetékes adóhatóság a NAV. Neki lehet jelenteni, ha nem hajlandók számlát adni a kanapéról.


Jótállási ügyben pedig a fogyasztóvédelmi hivatalt kell megkeresni.


Egyébként sokszor nem rosszindulatból, hanem figyelmetlenségből történnek ezek a mulasztások. Nem kell azonnal valakit bajba sodorni, ha nem muszáj.


Nekem ilyen helyzetekben mindig segített egy hivatalos felszólítás, amiben egyértelműen leírtam, hogy a pl. számla átvételétől nem áll módomban eltekinteni, és ha felszólításom ellenére a számla nem kerül kiállításra, az illetékes hatóságtól pl. NAV kell ezügyben segítséget kérnem.


Ettől az esetek 95%-ban nálam észhez tért mindenki.

2014. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást, ami megerősítette azt amit én is tudtam. A második levelem ment el tegnap, amelyben kértem a végszámlát, a jótállási jegy módosítását, a végén pedig jeleztem azt amit írtál, hogy végszámla meg nem érkezése esetén a NAV-hoz, jótállási ügyben pedig a fogyasztóvédelemhez leszek kénytelen fordulni. Még várok egy vagy két hetet, aztán felkeresem őket személyesen is, és ha ez sem használ, jöhet a végszó.
2014. ápr. 25. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!