Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy új törvény van...

Igaz az, hogy új törvény van lakcímbejelentéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy új törvény van ezzel az üggyel kapcsolatban.A lényege az, hogy ha albérletben lakik valaki, akkor nem kell a tulaj beleegyezése ahhoz hogy bejelentkezzen, csak a lakásbérleti szerződést kell bemutatni, mivel sok lakástulajdonos nem akarta engedni hogy a bérlő bejelentkezzen, így gyakorlatilag hontalan ha nem talál olyan helyet ahova bejelentkezhet.Iagz ez?

2014. máj. 18. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz, bár annyira nem új, 2013. március 1-je óta hatályos.


A bérleti szerződést alá kell írnia két tanúnak, vagy közjegyzőnek kell hitelesítenie, és akkor kiváltja a tulajdonos aláírását a lakcímbejelentéshez.

2014. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!Azt hittem hogy új, mert tavaly augusztusban szarakodtak az okmányirodában a beleegyező nyilatkozat miatt...
2014. máj. 18. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Én arra tippelnék, hogy az okmányirodai ügyintézők elsöprő többsége a mai napig nem ismeri az új törvényt.


Azért gondolom ezt, mert az előzőt se tanulták meg, pedig húsz évük volt rá.

2014. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!