Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga az Elműnek, hogy 5...

T.Elvíra kérdése:

Van joga az Elműnek, hogy 5 év szolgáltatást behajtson?

Figyelt kérdés

Anyum 2013 augusztusában elhalálozott. Én örököltem utána

Mivel halála óta üresen áll a lakás, a mai nap derült ki, hogy 2009. decemberében az ELMŰ felmondta a szerződést édesanyámmal, mivel nem fizette a számlákat. Ezek a számlák behajtásra, majd kifizetésre kerültek.

Az utána következő időszak viszont teljesen érthetetlen számomra. A mérőórát nem szerelték le, a szolgáltatást nem függesztették fel, így édesanyám tudta használni a szolgáltatást. Ellenben számlát nem küldtek neki, mivel nem tudták kinek kell számlázni érvényes szerződés hiányában. Ez így ment majd 5 évig.

Most persze kiszámláznák az elmúlt 5 évet. Ez kb. 1,3 millióra rúg.



2014. máj. 15. 12:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Keress egy ügyvédet, ne itt kérdezősködj, mert itt mindenki nagyon okos.
2014. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Mivel 5 évig ingyen használtátok a szolgáltatást, elég jogos.
2014. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Mivel elfogadtad az orokseget (tied a haz), igy igen, az adossagot is.
2014. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, az világos, hogy az örökséghez az ember a tartozásokat is megörökli. De abban az esetben is, ha a szolgáltató az elmúlt 5 évben nem számlázott? Illetve azt gondolom, hogy ők is elég súlyosan mulasztottak, hogy nem korlátozták vagy szerelték le az órát...
2014. máj. 15. 12:20
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

Mondtam h keress ügyvédet, mert itt csak idióták vannak, akik szerint jogos, h 5 év után csak úgy kiküldenek egy csekket.

Nekem a Vodával volt ilyen, én elhajtottam őket a f...aszomba, mert a hangfelvétel megvolt, h mondtam, h kapcsolják ki.

Ők meg nem, hát így jártak.

Mondjuk itt 12 ezerről volt szó, nem 1,3 millióról.

2014. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

És mondjuk édesanyádnak 5 év alatt egyszer sem tűnt fel, hogy mióta kap ingyen áramot? Soha nem jutott eszébe, hogy ezt tisztázni kéne, mondjuk az ELMŰ-nél? Tömegszolgáltatásnál mindig akad hiba. A kijavításához mindig két fél kell. Egy aki észreveszi, egy aki kijavítja.

Nincs kedvem konkrét törvényt böngészni. Ettől eltekintve úgy vélem, megtámadhatatlan morális joga van a behajtásra. Az értelmes megegyezést javaslom.

2014. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem derült ki, hogy ez a fogyasztás ellenértéke-e. De ha igen, akkor ez esetben egy személy egy átlagos család fogyasztásának minimum ötszörösét fogyasztotta folyamatosan 5 éven át. Miközben tudta, hogy nem fizet érte. Én erre más szót használnék.
2014. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"És mondjuk édesanyádnak 5 év alatt egyszer sem tűnt fel, hogy mióta kap

ingyen áramot? Soha nem jutott eszébe, hogy ezt tisztázni kéne, mondjuk

az ELMŰ-nél?"


És az ELMŰ-nek miért nem jutott eszébe?

2014. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ez teljesen mindegy, hogy kinek jutott vagy kinek nem jutott eszébe. Az igénybe vett szolgáltatásért a szolgáltatást igénybe vevő fogyasztó köteles megfizetni az esedékes díjakat. Még akkor is, ha nem kapott számlát, hiszen mivel igénybe vette a szolgáltatást, pontosan tudta, hogy ezért fizetnie kell. Bármikor jelezhette volna a szolgáltató felé, hogy nem kapott számlát, de ezt nem tette meg.


Önmagában az a dolog, hogy nem kapott számlát, nem mentesíti a fogyasztót az ellenérték megfizetése alól.

Vagyis bizony 5 év után is meg kell fizetni az igénybe vett szolgáltatás díját.


Pedro

2014. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nyilván észrevette, csak nem érdekelte, mivel nem élt éppen hogy úgy mondjam józan életet... Nekem csak az a furcsa, hogy már pár ezres számlánál kikapcsolják, leszerelik az órákat, itt pedig több évig nem történt semmi.
2014. máj. 15. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!