Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetséges, hogy egy...

Hogy lehetséges, hogy egy többszörös visszaeső, akinek tárgyalása volt egy büntetőügyben még szabadlábon van?

Figyelt kérdés
Emellett van egy felfüggesztett börtönbüntetése,és egy folyamatban lévő rendőrségi eljárás is van ellene.Ráadásul nem működött teljesen együtt a rendőrséggel.Telefonon még a kirendelt ügyvédje sem érte utol.Számtalan szabálysértés is van mellette.Még a rendőrség is kereste kétszer.
2014. máj. 20. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit követett el? Mert nagyon nem mindegy.

Pl a tartásdíj fizetésének elmulasztása rendőrségi eljárást von maga után, valamint elzárásra váltják. Ha ebből többször ügy lesz, akkor visszaeső nyilván.


Azonban csak szegény, nem közveszélyes, tehát eljárásában is más az ügy.


Szóval nem mindegy, hogy mit csinált az illető.

2014. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Börtönben ült 3 évet lopásért.Most lízing csalás miatt van a két ügy.Közokirat hamisításért kapta a fel függesztett büntetést.
2014. máj. 20. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Az a baj a gondolkodásoddal, és az átlag jobber mentalitással, hogy képes önmagában megfelezni a világot jókra, amilyenek ők maguk, és mindenki másra, aki nem olyan, no ők lesznek a rosszak.


Persze ebből a szerintem suttyó paraszt mentalitásból csak idő kérdése mikor jön elő, hogy egy másik veled hasonlóan gondolkodó ember megtalálja benned is a rosszat. Miközben te is jó vagy, vagy legalábbis azt hiszed.


Azt gondolom, a törvényesség legyen egy szent dolog, és a tízparancsolat mindenki szemében. Innentől, ha ezt elismered, nem tudom miért merül fel egyáltalán a kérdés, hogy valaki akit nem ítéltek el letöltendőre, miért van szabadlábon.

Józan paraszt ésszel csak azt tudom tanácsolni, szaggasd meg ruhádat, és kérvényezd a kérdésed visszavonását, és kérj bocsánatot.

2014. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én egy kérdést tettem fel,nem a nagy okos kioktatásodra voltam kíváncsi.Amíg nem ismersz engem és ezt az illetőt addig nem kellene velem foglalkoznod.
2014. máj. 20. 12:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Most ennyiből ezt hogyan mondja meg neked bárki is? Éppen büntetőjogból készülök szakvizsgára, a büntetőeljárási törvény olyan komplex és bonyolult, hogy az ügy konkrét ismerete nélkül egy ügyvéd sem tud erre semmit mondani.

Ez a fórum alkalmatlan arra, hogy igazi választ kapjál.

Vagy csak az lenne a lényeg, hogy valaki veled egyetértésben háborogjon??


Ha ennyire érdekel, vedd elő a Be-t, és olvasgasd az előzetes letartóztatás szabályait.

Ha már itt tartunk, a Btk-t is vedd elő, mert fogalomzavarban vagy a szabálysértés/bűncselekmény, valamint a visszaeső-kategóriákkal is. (Ezek nem csak amolyan pongyola kifejezések ám!)


És persze vedd figyelembe azt is, hogy - hacsak az új törvény nem enyhébb - az elkövetéskori szabályokat kell alkalmazni, tehát esélyes, hogy még a régi Btk-t és szabálysértési törvényt kell olvasgatnod.

2014. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!