Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Járdát nem lenne kötelező...

Járdát nem lenne kötelező építeni minden munkahelyhez, hogy így is megközelíthető legyen?

Figyelt kérdés
Bizonyos munkahelyekre csak autóval lehet szabályosan kijutni. Aki oda jár, de nincs autója, az így járt? Mert azért nem túl biztonságos az autóút szélén gyalogolgatni.
2014. máj. 24. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg, kerékpár??
2014. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egészen otthonról nem fogok kerékpárral utazni 10-20 kilométert, ismerem, milyen kedvesek a kamionosok, főleg hidakon kicsit veszélyes ott az út szélén kucorogni a "tankok" mellett.

Ja, értem, mindenki jusson el a munkahelyére, ahogy tud. Hogy közben elüti az autó, az teljesen mindegy. Érdekes törvények vannak.

2014. máj. 24. 18:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként se kötelezhető senki arra, hogy kerékpárt vegyen ill. azzal közlekedjen. Járda kell, csinálják meg!
2014. máj. 24. 18:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem.

És amúgy tök értelmetlen a kérdésed.

Definiáld már, hogy "munkahely"!!!

Munkahely ugyanis az is, ha pl. valaki a háza garázsában nyit egy kisboltot, és felvesz egy eladót. Neki is kilométeres járdát kellene építenie szerinted a dolgozójának a lakásától a boltig, vagy ezt hogy gondolod?


Sejtem, mire célzol, de a jogszabályok általános érvényűek, ha tehát egy extrém példa röhejes eredményt hoz, akkor az a "kisebb" ügyekre sem lehet igaz! Mert a jogszabály lényege, hogy minden esetben meg kell állnia!


Az más kérdés, hogy pl. a településnek kötelessége lenne-e járdát építeni, ezen már érdemesebb elgondolkodni - persze csak konkrét helyzetet megvizsgálva.

2014. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy munkámból adódóan be kell járnom egy olyan helyre, ahova kb. 100 méteren keresztül nem vezet járda. Ez egy munkahely, cég, ahova mások is bejárnak, bár ők teljesen más munkakörben dolgoznak ott hosszú évekig, mint én, leghosszabb esetben is egy évig.

És hát, szerintem nem teljesen oké, hogy járdamentes úton kell végigmennem nap mint nap oda-vissza 100 métert, ez nem teljesen normális.

Már eléggé furcsállom, hogy aki légszennyező géppel rendelkezik, az bárhova eljuthat, a gyalogosnak meg egyre kevesebb joga van. Nem tudom, ezt hogyan gondolják egyesek. A légszennyező gépet is le lehetne rakni akár 100 méterre a munkahelytől, onnan bárki be tudna jutni gyalog, autóút helyett gyalogút lehetne, szóval itt valami elég rendesen el van szúrva.

Általában véve sok céghez vezető autóút mellett nincs is járda egyáltalán. Az megint röhej, hogy van olyan pl. szálloda, uszoda, ami gyalogosan nem közelíthető meg szabályosan.

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2014. máj. 25. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy cégnek nem kell járdát építenie.

Ezt próbáld meg felfogni.

Más kérdés, ha pl. így állapodik meg a helyi önkormányzattal (pl. Auchan, Tesco... kötelezővé szokták nekik tenni az út kiépítését és tereprendezést, de az egy szerződés, más kérdés.)

2014. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hiába próbálom felfogni, akkor sem normális, hogy nem építenek oda járdát. Kell, és kész, ezt kéne megértenie mindenkinek. Hogy a cég építi vagy nem a cég, az engem nem érdekel, de akkor sem normális így. Senkitől nem várható el, hogy autóval vagy biciklivel közlekedjen, és biztosítani kéne a biztonságos közlekedést. Ez alap lenne. Eléggé sok kívánnivalót hagy maga után a jog, ha pl. olyan uszoda is jogszerűen létezik, amit gyalogosan nem lehet szabályosan megközelíteni. Teljes hátrányos megkülönböztetés az, ami a gyalogosokkal szemben van itt!!!
2014. máj. 27. 18:49
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel egyetértek, de a te kérdésed kifejezetten arra irányult, hogy a munkahelynek kötelező-e építeni járdát. És erre az a válasz, hogy NEM.

Még akkor is, ha ez neked nem tetszik.

2014. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Inkább örülj, hogy ott dolgozhatsz.
2015. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!