Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hallgatói nyilatkozat egy...

Hallgatói nyilatkozat egy pontja, ti is így értelmeznétek?

Figyelt kérdés

A nyilatkozatnak van egy olyan pontja, miszerint ha nem végzem el a képzést a képzési idő másfélszerese alatt, akkor vissza kell fizetnem az ösztöndíjat.

De találtam egy pontot, ami szerint mentesülhetek a visszafizetés alól, ha hazai munkaviszonyt vállalok x évre.

Itt van az a pont:

11. A Hallgató kérelmére a szerződés 2. c) pontja alapján vállalt kötelezettség teljesítése alól mentesíthető, ha a Hallgató hazai

munkaviszonyt létesít és az el nem végzett képzésre irányadó képzési idő kétszeresének megfelelő időtartamban fenntartja azt.


A kérdésem ezzel a résszel kapcsolatos: "és az el nem végzett képzésre ...". Ez akkor is vonatkozik rám, ha elvégzem az egyetemet, vagy csak ha nem sikerül a képzés másfélszerese alatt megcsinálni és abbahagyom a sulit?


Itt egy link a teljes nyilatkozatról.

[link]


A válaszokat előre is köszönöm!!



2014. máj. 27. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
A dokumentum szerint mentesíthető, de nem mentesítendő a hallgató és kérelemre működik. És ezt most meg kell adni ilyen esetben vagy csak lehet? Túl friss ez az egész, hogy teljesen világos legyen az alkalmazása. Nem hiszem, hogy sok tapasztalat lenne.
2014. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdeklődni kell ezután a felvin én is ezt tettem.


Ha megszeged a szerződét az Oktatási Hivatal ilyenkor határozatot hoz a legközelebbi felvételit követő januárjáig hogy mennyivel tartozik az ember. (tehát ha szeptember előtt szeged meg akkor jövő januárjáig ha szeptember utáni hónapokban akkor jövő szeptember és azt követő januárig )


Ha kézhez veszi az ember akkor lehet mentességi kérelemmel élni, a legjobb az hogy vállalom a letanult félévekkel egyező időt dolgozni. (nem dupla annyit)


Ilyenkor ha beküldöd (az értesítéstőtől számított 30 napon belül) a mentességi kérelmet amikor onnan visszaértesítenek és kézhez veszed az elfogadó határozatot onnan számítva kell ledolgoznod a hátrányodat.


De ezt úgy hogy ha 3 félévet vettél igénybe akkor 3 félév + 1 év tehát 2 és fél év alatt kell másfél év munkaviszonnyal rendelkezned.


De ezalatt az idő alatt ha újra jogviszonyt létesítés újra mentességi kérelmet lehet beadni hogy a jogviszonyod időtartalmára felfüggesztik a 2 és fél éves időtartalmat.

Ha valami nem teljesen érthető nyugodtan írjatok.

2014. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jah és még annyi ha visszafizeti az ember akkor lehet részletre is fizetni és a kapott költségtérítés felét kell csak visszafizetni.
2014. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2014. máj. 28. 11:24
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha befejezem a sulit, de a képzési idő másfélszerese után, akkor le kell dolgoznom itthon a féléveket + még mivel késtem , ezért a visszafizetés helyett még egyszer ugyanannyit le kell dolgoznom itthon?
2014. máj. 28. 16:25
 6/6 anonim válasza:
időközben kaptál választ az utolsó kérdésedre a hozzászólásoknál? Engem is érdekelne de sehol nem találok róla egyértelmű választ.
2015. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!