Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskoru atmehet egyedul...

Kiskoru atmehet egyedul Romaniabol Magyar allampolgarsaggal Magyarorszagra?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok,Romaniaban lakok es megvan a Magyar allampolgarsagom.A kerdesem az lenne h atmehetek egyedul igy a Roman-Magyar hataron?

2014. máj. 29. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Útlevéllel.
2014. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Golan Trevize ***** válasza:
Személyi igazolvány is elég lesz.
2014. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2014. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lumpenproletár ***** válasza:

Nem akarok más családok életébe beleszólni de...a kérdező családja felvette a magyar állampolgárságot Romániában(volt illetve van is ez a hajcihő ugye hogy a kinti magyarok is legyenek hivatalosan magyarok...-tőlem...)és most összeveszett a családjával és átakar jönni.


Tőlem megintcsak jöhet de előbb-utóbb amint hivatalos személlyel találkozik úgyis"hazatoloncolják".

2014. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárt nem lehet kitoloncolni és vízumra sincsen szüksége. Fiatalkorú felnőtt nélkül szerintem nem lépheti át a határt.
2014. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lumpenproletár ***** válasza:

"Fiatalkorú felnőtt nélkül szerintem nem lépheti át a határt."


Igen. Én az úgynevezett zöldhatárra céloztam...de ugye előbb vagy utóbb akkor is csak találkozik hivatalos személlyel az illető. Vagy nem.

2014. máj. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen átmehet. De érdemes egy szülői hozzájárulási nyilatkozatot magával vinnie.
2014. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán átmehetsz. Magyar vagy román személyivel is.

Bármelyik uniós határon átmehetsz bármelyik uniós ország személyi igazolványával.

Én anno 17 évesen egyedül mentem Ausztriába bébiszitterkedni, pedig akkor Mo. még nem volt uniós tag, tehát útlevél kellett a határátlépéshez.

2014. máj. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!