Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy ügyvédjelöltnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy

-milyen díjak (pl.:tagsági díj)terhelik, ha terhelik,

-kell-e valamilyen oktatásra járniuk és ha igen kötelező-e, -és még az is érdekelne, hogy mennyit keresnek



2014. jún. 1. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

A kamarai díj 36k Ft volt idén a BÜK-ben. Ügyvédiskola 2 évig van, utána pedig szakvizsga felkészítőre kell járni (ezt ki lehet váltani azzal ha doktori képzésre jársz). Bár ezeket google barátod is kiadta volna.


Annyit keresnek, amennyit érnek. 60 ezer-300 000 között.

2014. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. jún. 1. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

a 300ezres fizú max azoknál az ügyvédjelölteknél jöhet szóba ahol az apuka az irodavezető és ki van tömve annyira hogy futja ilyen összegű "fizetésnek nevezett zsebpénzre"

a pejoratívan tipikus ügyvédi irodákban elsősorban az a fizetés hogy megszerezheted náluk a joggyakorlatot amivel aztán már szakvizsgázhatsz és majd így könnyebben dobbanthatsz máshova

2014. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvántartási díjat elvileg az ügyvédnek kell fizetnie a jelöltre, háromhavonta 9.000,- Ft-ot.

Felvételkor kellett kb. 80.000,- Ft-ot fizetni azt hiszem, ez volt 3,5 éve. Sok helyen ezt is fizeti az iroda, vagy legalább valamiféle előleget ad rá. Lényege: igazolványt kapsz, suliba fogsz járni (ami utána ingyenes), nyilvántartanak, stb.

Az ügyvédjelölt amúgy nem tagja a Kamarának, csak az ügyvédjelölti névjegyzékben szerepel.

Az ügyvédiskola ingyenes, az előkészítő 60-65 ezer között mozog.

Talárt kell általában venni, ez kb. 30.000,- Ft. (Persze ezt is adhatja az iroda.)

Hogy mennyit keresnek, az változó.

A szakvizsgáknak is van díjuk, de ezt csak a három év letelte után lehet úgyis elkezdeni.

2014. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Én nettó 230 ezerrel kezdtem jelöltként, szakvizsga előtt már 300 felett vittem haza. Anyám tanár, apám lakatos, más diplomás nincs a családban. Jó lehet ha az ember tudja magát nyugtatni, hogy a másik "apuci" miatt keres jól, ő meg azért keres szarul, mert apuci nem fizetni, nem azért mert nem ér többet a munkája.
2014. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha ez nekem szólt kár a gőzért mert nem vagyok (és soha nem is voltam)ügyvédjelölt. a saját területemen meg nem panaszkodom a fizumra.

az viszont erős beszólás hogy annyit ér az ember amennyit keres sőt a finomított verziója is hogy annyit ér a munkája amennyit fizetnek érte....mert akkor ugye azt is aláírod hogy az ilyen olyan valóságshow-s figurák haknizásai a többszörösét érik pl egy kezdő orvos havi munkásságának TAPS

2014. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!