Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 12 óra munka után nem kevés...

12 óra munka után nem kevés az 1 szabadnap? És utána megint 12 óra munka, aztán megint 1 szabadnap?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Ohh miért, 12 óra után hány napig akarsz otthon dögleni?

2 esetleg 3?

Ritka életképtelen ember lehetsz...

2014. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Engem úgy akartak alkalmazni egy helyen, hogy hetente 5 nap 12 óra és 1 nap 18. És nem úgy, hogy mindig vasárnap a szabad mondjuk, hanem mindig más nap.

Na, ez már sok volt. Mondtam is nekik, hogy elmennek a pitsába.

2014. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Általában úgy szokták, hogy hétfőn elmész 12-be nappal, utána kedden 12 éjjel és ezután 2 nap szabad.
2014. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem ez így reálisnak mondható.


Valahol ha alapból 12 órás a munkaidő ott általában úgy van hogy 2 nap munka utána 2 nap pihenő.

Ahol én dolgoztam ott 1 nap munka és 1 nap pihenő volt. Ha helyettesítenem kellett akkor vagy 2x8 órám volt vagy 1 nap 12 másnap 8 óra és a harmadik napot amikor műszakom lett volna azt kaptam meg pihenőnek.

De vannak olyan helyek ahol4-5 nap 12 órázás van egymás utána de akkor ezek után több napot megkapnak pihenőnek, de vannak olyan helyek ahol ennyivl több pénzt adnak inkább főleg építőiparban, de ott a hátrány az hogy ez télen vagy amikor rövidebbek a nappalok akkor az óraszám lecsökken szóval ez is így rendben van.

A mostani munkahelyemen is gyakran kell 12 órázni ha úgy van és mivel pihenőt nem tudnak rá nagyon biztosítani maximum akkor ha úgy egyezünk meg a másik kollégával hogy ő is marad helyettem akkor megkapjuk, de kifizetik szóval ebből nem csinálunk ügyet

De ha ezt nem bírod így akkor nem tudom mi lesz veled máshol. Mert oké hogy a 12 óra hosszú idő me fárasztó de ha csak 1 nap 12 óra van és utána 1 nap pihenőd akkor mi a gond? Ha 2 nap 12zés lenne és 1 nap pihenő még az is elviselhető csak akkor lehet gond ha pici gyerekre kell vigyáznod vagy jársz külön orvosi kezelésekre vagy tanulgatsz mellette, de ezt ugye egyes munkáltatóknál meg lehet beszélni

2014. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

De az, kevés.

Ezért kell értelmeseket kérdezned, ezért kell megértened, valójában a magyar gyakorlat összhangban van-e a munka törvénykönyvével, avagy a jó erkölccsel, és ha úgy érzed, tenni ellene.

A jelenlegi magyar gyakorlat minden, csak nem tisztességes, nem erkölcsös, és nem törvényes.

2014. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy két 12 órás nappal, utána két 12 órás éjszaka egyből és utána 3 vagy 4 nap pihenés. Ráadásul minden hónapban volt egy + szabadnap, amikor csak egy-egy ember nem ment, de a többiek igen.
2014. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kevés. Nekem 2 nap 16 óra után két nap pihi.
2014. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés, sokan 12 óráznak heti 5-6 napot, persze papíron más van írva...
2014. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló: nem is tudom, talán 2 napot "eldöglenék" itthon, igen, akkor esetleg sikerülne is kipihennem magam.
2014. jún. 3. 12:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 nap 12-őt le nyomok 3 nap szabad. 15- Napot otthon vagyok 1 hónapban. Leg jobb melóhely.
2014. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!