Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Folyamatos internetes csalásér...

Folyamatos internetes csalásért mit szab ki a törvény? Mi a büntetési tétele?

Figyelt kérdés

Csalás áldozata lettem. Egy webshopból rendeltem egy telefont,amit kártyával fizettem ki. Természetesen egy ámítás volt,és így nem kaptam semmit. Amit tudok. Időközben rájöttem,hogy a csalás mögött egy szegről végről ismerősöm áll. Most gondban vagyok,az összeg nem eget verő,viszont így azt sem akarom,hogy évekre bezárják. Azt sikerült kiderítenem,hogy már ült 2 évet csalásért,és a feltételese alatt kezdte újra. Nagyjából 200 károsult lehet,és közel 10 millió a kár. Illetve cégek adataival él vissza,és így nyit webáruházakat. És fent van a police.hu-n. A kérdés. Mit kaphat ezért?

Mekkora a büntetési tétele? És ti mit tennétek a helyembe?



2014. jún. 4. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Üzletszerűen jelentős értékre elkövetett csalás. 2-8 év. Ha már volt büntetve, akkor nyilván felfelé húzza.
2014. jún. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De egyenként nem nagy összeg,akkor is 2-8?
2014. jún. 5. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tízmillió forint nem nagy összeg? Ha nem te, akkor majd más fel fogja jelenteni. Egyébként ne legyen lelkiismeret-furdalásod megtenni a szükséges lépéseket, még ha ismerősöd is. Aki ilyet csinál, annak bizony börtönben a helye.
2014. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
már a 200károsult is elég jelentős,a 10milla csak hab a tortán.amellet hogy feltételesen van/voltmikor ujrakezdte.
2014. jún. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit tennék a helyedben???Egyszerü feljelenteném a picsba.De most komolyan 200embert átvert már 10milkát össze szedett...És az nálad nem sok?Ill vedd azt is figyelembe h téged is átvert..Az illető elég gátlástalan ha még az ismerőseit is becsapja...DE HA MÉG EZ SEM ELÉG..AKKOR SZÓLÓK H HA A FENTIEK ISMERETÉBEN NEM TESZEL SEMMIT AKKOR BŰN SEGÉD VAGY.
2014. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!