Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mien buntetést szabnak ki ha...

Janatan kérdése:

Mien buntetést szabnak ki ha nem tudom igazolni magamat egy közúri igazoltatáson?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok hogy autóval vagyok vagy bármi járművel hanem gyalog egy egyszerű igazóltatás boltba menet,mikor elfelejtem magammal vinni a személyim.

15F



2014. máj. 31. 08:48
 1/3 Grim13 ***** válasza:

öcsém téged elzavarnak az iskolába xD közúri xD meghaltam .... az közúti te! de ezért nem büntetnek, bediktálhatod az adataidat ők elellenőrizik nincs e körözés ellened, esetleg felhívják valamelyik szülődet vagy valakit aki igazolhat


Az igazoltatás megtagadása, illetve annak sikertelensége esetén az intézkedés alá vont személy e célból feltartóztatható, valamint előállítható. A személyazonosság megállapítása érdekében végrehajtott előállítás során a rendőr a rendelkezésére álló központi nyilvántartásból állapítja meg a bemondott adatok valódiságát.


Az előállítás csak addig tarthat, amíg az igazoltatott személyazonosságát nem sikerül kétséget kizáróan megállapítani, ez legfeljebb 8 óra lehet, amelyet az igazoltatás kezdetétől kell számítani. Indokolt esetben az előállítás időtartama további 4 órával egyszer meghosszabbítható.

Amennyiben ez idő alatt sem sikerül megállapítani az igazoltatott személy kilétét, akkor a Rendőrség az előállított személyt 24 óra időtartamra jogosult közbiztonsági őrizetbe venni, az őrizet időtartamába azonban az előállítás ideje beszámít. Vagyis a 12 órát követően még további 12 óráig a Rendőrség jogosult fogva tartani a személyazonosságát tisztázni nem hajlandó személyt, ezután azonban további fogva tartásra önmagában ebből az okból nincs lehetőség.


3. Mi lehet a következménye annak, ha az állampolgár nem igazolja magát?


A fentieken túlmenően az előállítás céljának elérését követően amennyiben a személyazonosság megállapítást nyert a rendőr szabálysértési feljelentést tesz Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése szabálysértés miatt, aminek következménye akár 100 000 forintig terjedő pénzbírság kiszabása is lehet."


ez abban az esetben fordul elő ha MEGTAGADOD de ha elmondod ki vagy közreműködsz nem csinálnak semmit

2014. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi félre nyomtam , de azért köszönöm a választ
2014. máj. 31. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A nevedet és címedet csak tudod. Ha bemondod az adataidat, nem követsz el szabálysértést.
2014. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!