Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Horogkereszt, vagy a vöröscsil...

Horogkereszt, vagy a vöröscsillag használata akkor is tilos, ha azt egy történelemmániás használja a boltjában?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy történelemt kedvelő ember, akinek a boltja televan betiltott jelképekkel, valamint az adott korszak számos motivumai, újságcikkjei stb kint vannak. Mikor én oda bementem, komolyan megijedtem. Ez nem tilos?
2014. jún. 9. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy köznyugalom megzavarásra alkalmas legyen. Szerintem az nem az, ha a boltban pl. van horogkereszt és vörös csillag is, tehát így vegyesen, mert akkor az jön le a csávóról, hogy igen történelem mániás, nem pedig, hogy náci, vagy kommunista. Főleg így, hogy felteszem a bolt történelmi tárgyakkal foglalkozik.
2014. jún. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
konkrétan nem bolt, kocsma és nincs mindkettőből csak az egyikből
2014. jún. 9. 03:30
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarok baromságot mondani de ilyen önkényuralmi jelképből talán már engedik mindkettőt használni,új BTK rendelet van erre,szóval enyhitettek ezen,de nézz utána,én úgytudom lehet.
2014. jún. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tilos.
2014. jún. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben is tilos, igen.

Tankönyvben, történelmi filmekben... stb. nem tiltott, de kocsmában igen.

2014. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben akkor tilos.

Kizárólag ismeretterjesztésre lehet használni, vagy nyilvánosság kizárásával, otthon bárki beöltözhet Hitlernek.


Ellenpélda: Van a 2. kerületben egy Maxim nevű kocsma, aminek egy vörös csillag már a logója is, bár ott inkább poénra veszi az egészet.

2014. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi ebben az ellenpélda?
2014. jún. 9. 11:57
 8/8 anonim válasza:
Már nem tilos, akár horogkeresztet is rajzolhatsz a cipődre és vörös csillagot a homlokodra és sétálhatsz úgy az utcán is.
2014. jún. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!