Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár árvasági segély, ha...

F.Gergő kérdése:

Jár árvasági segély, ha apukám meghalt, viszont anyukámék ekkor már elváltak és most meg is házasodott? Az öcsém 18 éves lesz, és még tanul (úgy tudom ezt addig lehet kapni ameddig tanulói jogviszonya van).

Figyelt kérdés
Amennyiben jár, mik a teendők az igény benyújtásához?
2014. jún. 10. 11:22
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem érinti az árvaellátásra jogosultságot, ha a gyermek vagy életben maradt szülője házasságot köt, vagy örökbe fogadják. [Tny. 55. § (2)]


[link]

2014. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Így igaz. Nem jár. Hiszen az "új apukád", vagyis anyukád házastársa eltart titeket. Elméletben.
2014. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
70%

Hogy ne járna?

Attól, hogy a szüleid elváltak és az anyukád újra házasodott, az apukádnak még kötelessége lenne gyerektartást fizetni. Az árvaellátás annak a fiatalnak jár, akinek a szülője meghalt és még 18 év alatti, ÉS 18 év felett is, abban az esetben ha a tanulmányit nem szakította meg, 26 éves koráig!

2014. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Bocsánat, elírtam. 25 éves koráig!

Tudom, tesóm apukája is meghalt, anyukánk újraházasodott (én már a második házasságból születtem) és tesóm amíg be nem fejezte az egyetemet, kapta az árvaellátást.

2014. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár,addig amig tanul vagy be nem tölti a 25-öt.(tehát érettségi után bármilyen okj-s vagy egyetemi képzésre is jár)
2014. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

Ez esetben, tudja valaki, hogyan lehet igényelni?

2014. jún. 10. 18:25
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Előtő válaszomnál ott a link, mindent megtudsz belőle
2014. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek
2014. jún. 11. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!