Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kb 100 elkövetett, csalásért...

Piriczj23 kérdése:

Kb 100 elkövetett, csalásért mit kaphatok? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Interneten xbox játékokat árulok, elküldtem nekik csak igazából egy sima cd van benne! Ha 100 emberrel ezt már eljátszottam, (1000/db egy játék) mit kaphatok ha feljelent tegyük fel a 100 ember? Tudom, hogy egy szar senki vagyok, de már megbántam!! Kérem csak olyan írjon, aki ért is hozzá vagy valami! Köszönöm.

2014. jún. 11. 02:47
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

ba) bűnszövetségben,

bb) közveszély színhelyén,

bc) üzletszerűen,

bd) jótékony célú adománygyűjtést színlelve

követik el.

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás nagyobb kárt okoz, vagy

b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

(4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás jelentős kárt okoz,

b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el, vagy

c) a csalást a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére követik el.

(5) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen nagy kárt okoz, vagy

b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

(6) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen jelentős kárt okoz, vagy

b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meg határozott valamely módon követi kel.

(7) E § alkalmazása szempontjából kárnak kell tekinteni az igénybe vett szolgáltatás meg nem fizetett ellenértékét is.


Tehát elvileg max. 2 év.

Elő bűntényesnél valószínűleg felfüggesztett, főleg, ha a kárt megtéríted.


Személy szerint 1 hónapra lecsuknálak, de úgy, hogy minden nap legalább háromszor egy 120 kilós kancigány, anális örömökben részesítsen.

Abból tanulnál...

2014. jún. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* Elő = első
2014. jún. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Korrekt az 1.

Szerintem felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbírság lenne - és ez már büntetett előéletnek számít, tehát már priusz.

2014. jún. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan még a címlista, vedd fel velük a kapcsolatot, tévedés történt, visszaküldöd a pénzt.
2014. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak külön köszönet! Nincs priuszom egyenlőre, azért köszönöm. Maximum visszafizetem, mert állítólag akkor enyhítő a vád vagy micsoda. Azért köszönöm még1x mindenkinek.
2014. jún. 11. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!