Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Unios állampolgárnak kell...

Unios állampolgárnak kell fizetni épitmény adót? Ausztriában föbérlettel rendelkezö ismerösöm kért tartozkodási engedélyt mivel vett egy házat MO-on. Ha van tartozkodási ill. lakhatási engedélye kell neki épitmény adot fizetni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 11. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vette a házat, ő a tulajdonos, kell fizetnie az építményadót.
2014. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amelyik országban él, van tulajdona, ott annak az országnak a törvényei vonatkoznak rá is.
2014. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az építményadót a tulajdonos fizeti.

Az adott település honlapjáról letölti az: "Építményadó fizetési kötelezettség bejelentő-lap-ot" majd beadja az önkormányzat Adó Osztályra. Utána kapni fogja a csekket róla. Ha az ingatlant eladja, akkor "ki kell jelentkezni" az adó alól!

2014. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen én ugy gondoltam hogy ha ott lakik akkor nem kell épitmény adot fizetnie. Az utcában ahol a házat vette senki nem fizet épitmény adót. Pedig ugyan ugy háztulajdonosok.Nem értem akkor az egészet.
2014. jún. 11. 16:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat adhat mentességet, kedvezményt, lehet ezért nem fizetnek ott.
2014. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akinek itt a faluban háza van egyáltalán nem fizet se épitmény adót se kommunális adót se ingatlan adót.

Telek adót fizetnek azok akiknek van egy plusz telkük.

Azért is nem értem ezt az egészet és azért kérdeztem itt utánna.

2014. jún. 11. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha senkinek nem kell fizetni építményadót, annak nyilván az az oka, hogy az önkormányzat nem vezette be (ugyanis nem kötelező). Ebben az esetben meg nem értem mi értelme a kérdésnek egyáltalán.
2014. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így ahogy írják!

A felsorolt adókra törvény van, benne meghatározva az adómérték maximumát, mértékét. És a helyi önkormányzatokra bízza, hogy egyáltalán ad-e mentességet, vagy az állam által meghatározott adómértékből mennyi az, amit elenged, és mennyi amennyit mégiscsak kér.

Ha senki nem fizet, akkor valóban először az önkormányzatnál érdeklődj, és akkor fogsz teljesen tisztán látni.

2014. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát bizony nem irtam hozzá hogy akik nem fizetnek azok magyar állampolgárok.Akiktöl kérik és fizetnek az két német család. Ök csak néha vannak a házban.Valoszinü nincsenek többet mint a megengedhetö 90 nap MO-on.Eddig ugy tudtam hogy az unios állapolgár egyenlö a magyar állampolgárral.Ezek szerint mégsem.
2014. jún. 11. 18:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Minden esetre magyon szépen köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 11. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!