Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldre mennék dolgozni, de...

Külföldre mennék dolgozni, de még lenne felmondási időm. Van valami törvényes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldre mennék ki dolgozni, már megvan a repülőjegyem, a szállásom, várnak kint. Ellenben az egész olyan hirtelen jött, hogy nem tudom letölteni a felmondási időmet a jelenlegi helyemen, 5 nap múlva indulok.


Nem vagyok benne biztos, hogy minden probléma nélkül el fognak engedni, mert eléggé "tolom a szekeret".


Van-e valami törvényes lehetőség arra, hogy tisztán jöjjek ki az egészből. Szabit még nem vettem ki az évben, + nem tudom, hogy köteles-e a munkavégzés feléről felmenteni, ha kérem.


Nem szeretném csúnyán lezárni a dolgokat, békés megoldást keresnék,de legalábbis törvényeset mindenféle kártérítés megfizetése nélkülit.



2014. jún. 19. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszélsz a főnököddel, különben jogosan indíthat kártérítési pert.
2014. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szabadságot vehetsz ki. Annak idején én is így oldottam meg a problémát. A felmondási idő felét pedig elengedheti, de nem köteles.


Másik megoldás a táppénz. Beszélj az orvosoddal, hogy írjon ki.

2014. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!