Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 11 év után felmondtam a mai...

11 év után felmondtam a mai nappal/nem jelezve rendkívüli felmondást/. Elfogadta a munkáltatóm, valamint szószerint idézve:A felmondási idő alatti munkavégzés alól felment! A kérdésem az hogy mit fog nekem kifizetni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

"A felmondási idő alatti munkavégzés alól felment"


Ez azt jelenti, hogy a munkáltatód nem tart igényt a felmondási idődre. Vagyis az 1 hónap felmondási idődet nem kell ledolgoznod, de amíg tart a felmondási időd, azt ki kell fizetnie.

De mivel te mondtál fel, így a 3 havi végkielégítés nem jár neked. Ebben az esetben a munkáltató csak a ledolgozott havi béredet, és az elengedett felmondási idő alatt járó béredet fizeti ki.

2014. jún. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez pontosan azt jelenti, hogy a 30 nap felmondási időd alatt a munkavégzés alól felment. Tehát nem eltekint a felmondási időtől, hanem az alatta lévő munkavégzéstől tekint el.

Viszont nem értem, hogy miért, hiszen ilyen esetben köteles fizetni a felmondási időre járó bért, még akkor is, ha nincs alatta munkavégzés. Ha nincs a munkádra szüksége, akkor ilyen esetben a felmondási időtől tekintenek el, nem pedig a felmondási idő alatti munkavégzéstől.


Lehet, hogy a munkáltatód is szépen belegabalyodott a fogalmazásba, és nem ezt akarta leírni.

2014. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A felmondási időre törvény kötelezi,és nem volt közös megeggyezés!Más jogász azt mondta,hogy így is jár a +25 nap felmondási időha én mondtam fel!
2014. jún. 4. 16:59
 4/4 anonim ***** válasza:

A jogász nagyon rosszul tudja.


Munkavállalói felmondás esetén a felmondási idő Téged kötelez, munkáltatói felmondás esetén pedig a munkáltatót.


Ha Téged kötelez, de a munkáltató nem tart rá igényt, akkor saját hatáskörében erről dönthet, és akár már másnap elengedhet.


Ha a munkáltatót kötelezi, akkor Te szólhatsz, hogy nem tartasz rá igényt, ezt írásba foglaljátok, és szintén már a következő naptól "mehetsz".


Dolgozói felmondás esetén a felmondási idő a munkáltatót védi, míg munkáltatói felmondás esetén a dolgozót.

Ennek ez a funkciója.


Ha a dolgozó mond fel, akkor csak 30 nap felmondási idő van. Ez csak abban az esetben lehet más, ha kollektív szerződés mást ír elő, vagy a munkaszerződésben másképp állapodtatok meg. Ha ilyen nincs, akkor 30 nap és kész!


Abban az esetben, ha a munkáltató mond fel, az alap 30 napos felmondási idő növekedik annak függvényében, hogy a dolgozó hány évet dolgozott a cégnél. Minél többet, annál tovább kitolódik a felmondási ideje, amelynek fele alól a munkáltató köteles a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni abban az időpontban, amelyet a munkavállaló megjelöl.

2014. jún. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!