Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek? Lefogtak a bkv...

Mit tehetek? Lefogtak a bkv ellenőrök a kisföldalattinál mint egy kutyát és megaláztak, mégis én lettem megvádolva "közfeladatot ellátó személy elleni erőszak" miatt?

Figyelt kérdés

2 éve folyik a nyomozás, már orvosszakértő pszichiáterhez is elküldtek.

Egy ütésről hadoválnak ami nem történt meg igazából, de mivel 3-an voltak én meg egyedül, bármit mondhattak.


A biztonsági kamerák felvételei valahogy nem kerültek elő az eset után, én meg gondoltam a rendőrök nem hülyék, nem foglalkoztam az üggyel. Aztán 2 év után csak megkaptam a vádiratot és most lesz napokon belül tárgyalás.


Vigyem el a barátnőmet tanuként? Vagy mi legyen?

Ráadásul a szembesítéseken, kihallgatásokon is az áll, hogy egyik ellenőr sem biztos abban az omniózus ütésben, arról viszont nem szól a fáma, hogy eredetileg azért fogtak meg úgy mint egy veszett kutyát mert hamisnak vélték a bérletem.


Nem volt az!


Szóval nem tudom mit tehetnék, ügyvédre nincs pénzem. Ráadásul múltkor közöltem, hogy nem vagyok hajlandó bemenni erre a tárgyalásra és az volt a válasz, hogy akkor köröztetni fognak.


2014. jún. 19. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, én arra gondoltam, hogy talán még az önvédelembe is belefér az ütés, mert elég világosan elmondták az ellenőrök is, hogy karon ragadtak miközben fel akartam szállni a kisföldalattira. (én nem is értettem mi volt, reflexből védekeztem, ami abból állt, hogy nagy erővel kirántottam a kezem a lefogásból amivel állon vágtam véletlenül a másik ellenőrt aki közben direkt elállta az utam, hogy ne tudjak elmenekülni)


Na akkor jött az, hogy most nagyon megverünk, ketten lefogtak, utána odahívtak egy biztonsági őrt, az fogott le, majd jött a rendőr.


Ebből lett egy ilyen ügy ami miatt 2 évet is ülhetnék.

2014. jún. 19. 11:28
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sajnos ismerem az itteni pelikánelvtársos bírósági rendszert és ez a rendszer nem a németeknek, vagy az oroszoknak volt köszönhető, hanem ez egyszerűen hungarikum. És valahogy nem bízom abban, hogy igazságos döntést hoznak majd.


Legutóbb is közölte velem egy bíró amikor tanú voltam egy ügyben, hogy ez nem amerika és kötelez a vallomástételre különben rendbírságra súlyt, mondta azután, hogy vezetőszíjjal vittek be a tárgyalásra. Természetesen az ellopott cuccaim nem kerültek elő. A cél csak az volt, hogy valakit megbüntessenek = pénz.


Egyébként láttam már viszont a saját kommentemet pont ennek az ügynek az ügyiratába, szóval... nem is tudom nem volt-e hiba leírni újból a vallomásom.

2014. jún. 19. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem volt hamis a bérleted akkor miért nem működtél velük együtt? Ha ilyen kirohanásaid vannak akkor teljesen jogos az eljárás ellened.

És az idézésen rajta van hogy ha nem jelensz meg a tárgyaláson akkor a rendőrség körözést adhat ki ellened. Ha nincs félnivalód akkor miért nem mész el? Ezzel is csak gyanúsabb leszel.

2014. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Büntetőügyben van kirendelt ügyvéd, ha nincs pénzed sajátra. Az azért nem ugyanaz, ha valaki nem megy el a bírósági tárgyalásra ahova beidézték, vagy megtagadja ott a tanúvallomást. Pszichiáterhez elmentél, pedig az tényleg nem muszáj. Miért nem értik az emberek, hogy az eljárást nem akadályozhatod, de kiszolgálnod nem kell.
2014. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

"Egy ütésről hadoválnak ami nem történt meg


én arra gondoltam, hogy talán még az önvédelembe is belefér az ütés"


Nem érzel némi ellentmondást a történetedben?

2014. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem volt szandekos es ez teljesen egyertelmu. Ala is huzigaltak a rendorok az ugyiratban, de az ugyesz akkor is birosagra kuldte. Ez a baj.


Mivel itt nincs eskudt szek a biron mulik h elitel-e vagy sem.

2014. jún. 19. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Az esküdtszék működését sem érted, ez a baj. A laikus elemek nem a törvényt értelmezik, abban a bíró segíti őket. A figyelembevett bizonyítékok körét határozzák meg, tehát nem helyettesítik teljesen a bírót.
2014. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!