Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szórakozó helyen...

Ha egy szórakozó helyen megütök egy rendőrt (ő is szórakozik szabadnapos). Az is hivatalos személy elenni erőszak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 04:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, csak simán garázdaság! Ha nincs szolgálatban, akkor nincs ilyen titulus. Miért? Rendőrt készülsz verni? :)) Több mint valószínű, hogy valamilyen szinten ért az önvédelemhez, úgyhogy csak vigyázz!
2010. jan. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Igazán nem az észt szeretném osztani,de a rendőrök értünk vannak normális,rendes tisztességes emberekért és nem ellenünk. Ha neked már a rendőrséggel van elintézni valód vagy csak egy rendőrrel is ,akkor az rád nézve már régen rossz. Csak egy ajánlás : ne bántsd te azt a szabadnapos rendőrt /se/.Nézz inkább magadba és rájössz hogy te voltál a hülye és nem a rendőr.
2010. jan. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék senkit megütni csak a jogszabályra voltam kíváncsi!Más miért van az igazoltatásnál (Már 2* is előfordult velem kérte a rendőr a személyit és én oda akartam adni neki a lakcím kártyát és azt mondta,hogy az nem kell. ?
2010. jan. 17. 05:54
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Azzal azért finomitanám a dolgot, hogy a rendőr bármikor "szolgálatba helyezheti magát" ha szükségét érzi.


Szóval, ha egy szabadnapos rendőrrel egy helyen szórakozol és elkezdesz asztalokat borogatni, akkor ő odamegy és igazolja magát.

Ezután ha megütöd az olyan mintha szolgálatban lévő egyenruhás rendőrt ütsz meg.

2010. jan. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ők se szentek,szórakozó helyen nyílván iszik az ember.(megtőrtént) egy ilyen köcsög púposkodott.Csavard le azelőtt mielőtt szolgálatba helyezi magát félrészegen:))
2010. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első kérdésre én is úgy tudom, hogy bármikor szolgálatba helyezheti magát, ha közösség érdeke azt kívánja.


A második kérdésre, még mindig a születési név, anyja neve és születési ideje az azonításhoz szükséges adatok, így azok a személyin vannak rajta és nem a lakcímen. Azt akkor fogja elkérni, ha szabáálysértést követsz el és ehhez szüksége van a címedre, de ha szeret dolgozni, akkor még akkor sem kéri el, mert egyszerűen beazonosít a rendszeren keresztül.

2010. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"(Már 2* is előfordult velem kérte a rendőr a személyit és én oda akartam adni neki a lakcím kártyát és azt mondta,hogy az nem kell. ?"

Érdekes a gondolkodás módod is. Miért nem adod oda a személyidet, ha azt kéri ? Csakazértse,vagy miért nem ?


RJ 19/F

2010. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

10.19:Én csak pluszban adtam neki oda a személyi mellé .

bocsi rossz volt a fogalmazás

2010. jan. 17. 16:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már ittas (1 üveg sör is ittasságnak számít), akkor jobban jár, ha nem helyezi magát szolgálatba, mert akármi is történik (személyi sérülés) úgy ráhúzzák a vizes lepedőt, hogy nocsak. Merthogy az ital hatására rossz döntést hozott. Ezért nem jellemző, hogy a rendőrök orrba-szájba szolgálatba helyeznék magukat. Tudom, mert a sógorom is rendőr, de ha szórakozni megy, akkor nem rendőrködik. Persze más a helyzet, ha valaki életveszélyben van.
2010. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat !

Üdv

2010. jan. 18. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!