Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cserbenhagyásos balesetnél...

Cserbenhagyásos balesetnél van az elszenvedőnek lehetősége megakadályozni a cserbenhagyást?

Figyelt kérdés
Pl. elüt egy autó, és a sofőr el akar menekülni, mielőtt a rendőr odaér. Tegyük fel, hogy életben maradtam. Kiszúrhatom a kocsi kerekét, hogy ne tudjon elmenni, vagy akkor engem is megbüntetnek? Ad a törvény bármilyen lehetőséget ilyesmire (akár más módszert), vagy a bűnözőt védi?
2014. jún. 20. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Szent opossum!

Téged VÉD A TÖRVÉNY ha elgázoltak!

Miféle...?..hagyjuk...hívjak mentőt?

2014. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Feltarthatod a rendőrség kiérkezéséig.

Kerekeinek kiszúrása rongálás, így megbüntetnek miatta.

2014. jún. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

Elképzeltem a szitut!

Elcsap az autó, ami gondolkodás nélkül továbbhajt. Te kikapod a zsebedből a bicskádat, felpattansz, utánarohansz és menet közeben kibököd a kerekét:)

2014. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekre érdemes szöggel kivert ruhákban járni.
2014. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most itt ne halálos gázolásra gondoljatok. Mondjuk megyek kerékpárral az úton, és elüt, összetöri a biciklit. Kiszáll, ordibál két sort, fizetni nem hajlandó, aztán amikor hívom a zsarukat, akkor lelép.


Tegnap este volt egy videó a 9gagen, hogy a busz összetörte hátulról a biciklisnek a kerekét, mert idegesítette, hogy lassan megy. Ez ihlette a kérdést. Mit tehet ilyenkor egy biciklis? A rendszámot felírni haszontalan, mert egyrészt bizonyíték hiányában úgyse tesznek semmit bemondásra, másrészt meg lehet külföldi is az illető.

2014. jún. 20. 09:00
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"Kiszáll, ordibál két sort, fizetni nem hajlandó, aztán amikor hívom a zsarukat, akkor lelép."


Ez nem cserbenhagyás.

2014. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok! Az egész eset nem cserbenhagyás! Btk. 239. § Ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, illetve onnan eltávozik, mielőtt meggyőződne arról, hogy valaki megsérült-e, illetve az életét vagy testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt segítségnyújtásra szorul-e, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Esetedben ha elütnek, kiszáll a faszi, majd elhajt az nem cserbenhagyás, hanem segítségnyújtás elmulasztása. Ja nem, nem szúrhatod ki a kerekeit! Ez úgy hívják, hogy rongálás és bűncselekmény. Megjegyzem, hogy attól, hogy valaki balesetet okoz még nem bűnöző! Egyébként ha elütnek, ritkán fogsz felugrani és kiszúrni a kerekeit, mivel kapsz egy kis sokkot és köpni-nyelni nem tudsz, annyira megijedsz. Nekem már volt benne részem szóval tudom, hogy miről beszélek.

2014. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

Kérdező, te nem a lehetőségére, hanem a jogára vagy kíváncsi. Bűncselekmény esetén jogod van visszatartani az elkövetőt. A cserbenhagyás az bűncselekmény. A közúti veszélyeztetés is. De a sima károkozás nem.


Lehetőséged meg nem biztos, hogy lesz rá. Talán jobb is, mert nem biztos, hogy jól jönnél ki belőle. Inkább írd fel a rendszámát meg a kocsi típusát és színét és diktáld be a rendőröknek.

2014. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!