Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lehet a büntetés? Egyáltalá...

Nikokovács kérdése:

Mi lehet a büntetés? Egyáltalán megtalálnak, felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés
A héten,egész pontosan tegnap történt egy kis koccanásos „balesetem”.Amikor épp tolattam kifele az autóval,a visszapillantóban észleletem egy fuvaros autót,aki elég nagy sebességgel hajtott felém.Gyorsan kiraktam a tolató jelzést,mert keresztben álltam az úton.Miközben tolattam,sajnálatos módon a mögöttem lévő autón csináltam egy körülbelül 5 centis horpadást.Elvonta a figyelmem,az érkező autó,talán ezért nem figyeltem jobban hátrafelé.Mindegy is,tehát először fel sem fogtam mi is történt valójában,hisz elé régóta vezetek és nem történt sem ilyen,sem ehhez hasonló baleset.Szerencsére nem sérült meg senki,viszont én zavaromban tovább hajtottam ,remélve,hogy senki sem látta.Persze nem szép dolog,de hirtelen ez tűnt a legjobb megoldásnak. Pár métert mehettem,majd kiszálltam,hogy megnézzem,hogy az autón,amit vezettem,látszik-e valami.Nem láttam rajta semmi elváltozást,vagy furcsát,viszont észrevettem,hogy egy férfi azt az autót nézegeti,amibe kb 1 perce mentem bele.Nem tudom menniyre láthatott meg engem,vagy mennyire jegyezhette meg a rendszámot,elég sötét volt már (kb 7 óra lehetett) Ebben időben több ember is ott volt.A problémám az,hogy a gépjármű amit vezettem,nem az enyém volt.A kérdésem az lenne,ha meg is láttak és a rendszámot is feljegyezték,kb mennyi idő múlva tudok majd erről? És ha így is van,mi ennek a következménye a fentiekben említettek alapján? Köszönöm

#károkozás #cserbenhagyásos károkozás
2012. okt. 14. 01:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Áhh, szóval te mentél bele.. Gratulálok. 1 hete vettem azt a rohadt autót, megdolgoztam érte. Erre te beletolatsz és még el is húzol



Megijesztettelek? Nem én vagyok az autó tulajdonosa, viszont így h írtál ide, megemelted annak az esélyét, hogy legyen következménye. Ha ilyet teszel és elmész, akkor utána lapíts. Bár megértelek, én is megzavarodtam volna. A horpadás alapján nem fognak megtalálni, max az autód színét tudják meg. Ha meg mivel eszedbe jutott ide leírni, itt rád ismer az autó tulaja, ír neked egy privátot, amiben kéri térítsd meg a kárát.

2012. okt. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, jobb lett volna, ha inkább ott maradsz. A sérült kocsi tulajával most jól kicsesztél. Ha maradsz, akkor betétlapcsere és a kötelező fizette volna a kárát, így meg max. a casco-ja fizeti, de annak az önrészét neki kell állnia, ami lehet akár 100ezer Ft is a kártól és a Casco-tól függően. Ha megtalálják a kocsi tulaját a rendszám alapján, akkor az azért lesz, mert a sérült kocsi gazdája feljelentét tesz. Ezt követően szerintem eljár a rendőrség gondatlan károkozás miatt és a kocsi tulaja visszaperelheti a javítás költségét is szerintem. Szóval még mindig jobb lenne, ha kiderítenéd ki volt az és megkeresnéd.
2012. okt. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha eleg regota vezetsz akkor tudnod kene hogy mit kell csinalni ha belemesz valakibe.menj vissza es keresd meg azt a kocsit. ennyire gyava nem lehetsz hogy nem mered vallalni a felelosseget a sajat hibadert. neked nem lesz akkora szivas ha visszamesz mint neki ha nem, vagy ha lattak a rendszamot es a rendorok talalnak meg.
2012. okt. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha felírták volna a rendszámodat a rendőrség félórán belül csöngetne a tulajnál, mert ez cserben hagyás. Most úgy néz ki megúsztad, de pár évig ne menj vissza arra a helyre
2012. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Gyorsan kiraktam a tolató jelzést,mert keresztben álltam az úton."


Nekem csak ezt magyarázd el! Mi az a "tolató jelzés"?


Az elakadásjelző lenne? Ha igen, az mióta tolató jelzés? Arra van a tolatólámpa...

Tényleg régőta vezethetsz, nagy rutinnal. Mennyi ideje, 3 hónapja?

:D

2012. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Te agyas! 4 éve van jogosítványom, ha kell bescannelem neked. Az, hogy kiraktam a tolatójelzést, magyarán annyit tesz, hogy rückwertzbe raktam a váltót. Ezért kár volt írnod, de a többieknek nagyon hálás vagyok a válaszokért. Nagyon félek, gondolom ti is követtetek el (te is!) hibákat amit megbántatok, nagyon sajnálom, hogy így történt, de mivel 4 év alatt nem történt semmi balesetem, se koccanásom, egyszerűen sokkot kaptam és nem tudtam hogy lereagálni a helyzetet. Szerintem érthető, bár nem feltétlenül megbocsájtható. Tele vagyok gondokkal (szerintem ha magadba nézel, neked is van elég), ez már nagyon nem kéne még mellé. Sajnálom, hogy ez történt, tudom, ez sokat nem javít a helyzeten. De az vesse rám az első követ, aki nem hibázott még sosem. Üdvözletem.
2012. okt. 14. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyitől sokkot kapsz, akkor addig hagyd abba a vezetést, amíg meg nem ölsz valakit az úton!


25 év alatt 2 olyan koccanásom volt amiben én voltam a hibás, de érdekes módon nem kaptam sokkot egyszer sem, és mindig meg tudtam írni a betétlapot!

2012. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ez nem a vezetesen mulik. a kerdezo nyilvan gyava megfutamodo fajta aki azt tanulta otthon a szuleitol hogy ha lehet ne vallaljuk a felelosseget a hibainkert. szerintem mondjuk ez a kisstiluseg kifizetodo, irja hogy tele van gondokkal. gondolom csupa magadhoz hasonlo ember kozott kell elned ahol mindenki vagy egymasra mutogat vagy kisunnyog a felelosseg alol. mindenkinek van valamennyi gondja, de mondjuk valahogy eszembe se jutna otthagyni ha nekimentem volna valakinek.

az meg nekem is furcsa hogy az uton keresztbe allsz es akkor teszed hatramenetbe. hat mar eleve abban kellett volna lennie nem?

2012. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ami azt illeti, én nem tettem feljelentést, pedig ott ültem abban az autóban, amibe beletolattak, sőt két tanúm is volt. A rendszámtábla sérült meg, és az eleje kicsit "elmászott" az autónak, de ezt csak később vettem észre. Kisgyerekes anyaként nem értem rá rendőrségre mászkálni. Így aztán lenyeltem a költségeket. A rendszámot felírtam, a férjem azt mondta, ha látja valahol, majd jól megkarcolja, vagy valami hasonló... Amikor az eset történt, mindketten kiszálltunk a kocsiból, de a srác nem ismerte el a felelősségét! Én voltam a hibás, aki álló helyzetben voltam mögötte, miközben ő tolatott! Mert nem tartottam követési távolságot. Ha a férjem ott lett volna, biztosan kinyúvasztja, de így... Mit tudtam csinálni? Egy nőnek sosem lehet igaza egy bunkó faszival szemben!
2012. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!