Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az akadálymentes WC-t bárki...

Az akadálymentes WC-t bárki használhatja?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem.
2014. jún. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben nincs más kijelölt ffi, női wc, akkor igen. Van ahol csak 1 wc van az épületben. Ez nem olyan, mint a parkolásnál a rokkant hely, hogyha nincs más, akkor oda lehet állni.
2014. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
(mármint nyilván nem lehet odaállni) nehogy félreértse valaki a cinizmust.
2014. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elvileg bárki tudja használni, de az másoknak van fenntartva. Én ezt nem tartom helyesnek, bár ezeket nem szokták megfelelően felügyelni, pl. a vészzsinórt (ha elesnél meg ilyenekre van) meghúzod, a legtöbb helyen nem jön senki, ami elég gáz.
2014. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Semmiféle olyan jogszabály nincs, hogy akadálymentes WC-be csak mozgáskorlátozott igazolvánnyal rendelkező mehet be.

2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van amikor a szükség törvényt bont...
2014. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát velem történt egy elég szomorú eset.

Kb 30 hetes terhesen mentem be egy rokkantvécébe, két okból:

1. Nem tudom, kik járnak ott vécére ,de a női mosdó szinte szét volt verve. Hadd ne részletezzem...

2. Isiaszom volt. Az ülőideg rendszeresen becsípődött a csípőízületembe, a leülés, felállás, lépcsőzés komoly fájdalommal járt.

Dolgom végeztével jöttem ki, elkapott a biztonsági ork, és úgy beszélt velem, mintha a hátsó részéből húzott volna ki.

Ledagadtpitázott, stb.

Azt hittem elsirom magam. Végül szerencsére kinyílt a csipám, és sikerült megmondanom a magamét.

Ami a slussz"poén", hogy pár hét múlva vissza kellett mennünk, én akkor már csak bottal tudtam járni. Hát rendesen vörösödött az ipse.

2014. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én jártam már olyan helyen, ahol csak ilyen volt a szinten, kettő is.
2014. jún. 23. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg bárki használhatja, csak esetleg nem illik. Én szoktam használni abban az esetben amikor a kislányommal babakocsival vagyunk, és nincs kire bíznom, amíg elvégzem a dolgomat. Oda be tudom vinni a kocsit. Apukát is láttam már bemenni kislánnyal, azt is meg tudtam érteni. Gondolom a férfi wc-be nem akarta bevinni a kislányt, a nőibe pedig ő nem akart bemenni.Szükségmegoldás. :)
2014. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van más kijelölt wc az épületszárnyban - nem csak az emeleten - akkor illetlenség használni. Ha rokkantaknak is ki van alakítva, de más wc nincs, akkor is helyes ha használod ha csak a rokkant piktogram van kifüggesztve, mivel a wc nem lehet diszkrimináció tárgya se oda sem vissza. Még mindig jobb, mintha a kertben trössentenél pl. egy kórházban vagy egy városházán.
2014. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!