Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért bicikliznek sokan az...

Miért bicikliznek sokan az úttesten akkor, amikor kiépített és akadálymentes kerékpárút van mellette?

Figyelt kérdés

Az még hagyján, hogy a kerékpárral behajtani tilos tábla alatt bringázni szabálytalan és a tányérsapkás kartárs lesújthat, de még bornírt módon életveszélyes is. Vagy ennyire idióták, hülyék egyesek?

A kérdés elsősorban azokhoz szól, akik így tesznek.


2011. jún. 21. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de néha úgy érzem, hogy valóban direkt azért csinálják, hogy a másikat bosszantsák.

Pl a mi utcánkban akkora bicikli sáv van festve az útra, hogy egy autó is elfér benne, de csakazértis vagy az autóknak szánt részen mennek vagy a járdán...

2011. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen akadálymenetes bringautakra gondolsz?

[link]


Lehet, hogy nincs igazam, és ott éppen azon a 2 kilométeres szakaszon használható a bicajút, de sajnos nagyon sok olyan hely van, ahol állandó útakadályokat kell kerülgetni, ha egyáltalán ki tudod kerülni.

2011. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ez a videó és nagyon igaza van a bringásnak, hogy visszakéri az ötven dollárját. Én spec IGAZIBÓL TÉNYLEG akadálymentes útra gondoltam. Pl Veresegyházon, ahol valós bringaút, valósan alkalmas is és a szemét flegma öntörvényű szinte direkt élvezkedik. Ide kéne a zsernyák.
2011. jún. 22. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerencsétlen kerékpárosoknak nincs 3 méter széles elzárt pályájuk! Miért kell mindig áldozatnak beállítani magukat? Megnéztem a videót. Akadály van a kerékpársávban? Ki kell kerülni. Autóval is ki kell kerülni az akadályokat.
2011. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én volt, hogy kocsiból kiszóltam a biciklisnek, de csak legyintett, meg vigyorgott. Úgy is kivan adva a rendőröknek, hogy minnél több pénzt be kell szedniük, remélem majd megbírságolják ezeket is
2011. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek pedig igaza van. Hiába van kerékpárút. Direkt leszarják egyesek.
2011. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyöngyös-Mátrafüred a 24-es út mellett ki van építve a bicikliút. A kerékpárosok 80%-a szerencsére használja is, de az a maradék 20% aki nem az nemcsak hogy kiszúr a többi közlekedővel, de még a saját testi éppségét is kockára teszi. Pedig tényleg nem olyan rossz a kerékpárút minősége, szerintem nagy sebességgel a Mátrából lefelé is vállalható még egy versenybringával is. Az úton meg tényleg az van hogy elég nagy veszélyforrások. Más ha megy felfele az ember Mátrafüred után, mert ott kissebb a sebesség a hegyi utakon, ott tudsz rá vigyázni (igaz arra tényleg csak a merészebb bringások kóricálnak), de végülis a közúton is csak a szélén tud menni a rossz minőségű, repedezett aszfalton mert folyton el kell engednie a mögöttes forgalmat, szóval erre is kell figyelnie, kerékpárúton meg simán mehet, általában nincs nagy forgalom rajta, tényleg nem értem hogy miért favorizállják eggyesek az úttestet. A legrosszabb az mikor a fáradságtól/részegségtőé (ki-ki döntse el hogy sportember vagy kocsmábajárós biciklis) támolygó biciklist szeretnéd megelőzni, de nem mered mert fel-alá szlalomozik a sáv egyik és másik vége között. Rosszabb esetben az egész utat elfoglalja.
2011. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mert idióták azért. naponta 5-10 biciklist látok behajtani a behajtani tilos táblával lezárt útszakaszra, majd halál-nyugalommal végigtekerni az egyirányú úton. faluba csak úgy előzöm meg ha minimum 1,5-2 méter távolságot tudok tőle tartani. a zebrán le nem szállna egyik se pedig kötelező lenne.

rühellem a bicikliseket

2011. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!