Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértés?

Becsületsértés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Az becsületsértésnek minősül ha engem a magánéleti problémákkal "feketetitenek" be a munkahelyemen?

Előző albérletemben gyakorlatilag használhatatlan volt a gázkazán, hihetetlen nagy tartozást csinált úgy, hogy szinte haszna sem volt.

Na most én hiába mondtam főbérlőnek csináltassa meg mert pörög ezerrel de közbe a barátnőm pulcsiba meg kesztyűbe alszik mellettem olyan hideg van.

Ez egy cirko fütéses lakás volt, ami (egy gázszerelő szerint történetesen a főbérlő élettársa) úgy működik, hogy gáz és levegő keverékével fűt.

Na most ez csak gázzal fűtött meg az a kis tartály amibe elvileg a levegő kellett volna, hogy legyen nem, hogy tele volt... inkább vákum volt benne.

Természetesen nagy ívbe tett rá...

Nekem meg valamivel fűtenem kellett...

Kénytelen voltam eljönni onnan, persze a tartozás megmaradt.

Amivel nem is lenne gond kifizetném ( ha tudnám miből, kettő albérletet húzos lenne fizetni nemde?)

Na most a főbérlőm elküldte a munkahelyemre ezeket a papírokat, már az egész iroda tudja, és mellesleg közvetlen a vezérigazgató asztalán landolt...

Felhívtak, hogy probléma nem lesz belőle munkámra kihatással nincs.

Na most én csak arra tudok gondolni, hogy ennek a célja a lejáratás volt.

Mert ha pénzt akart volna látni nem a munkahelyemen probálkozik (ahol még kiis rughatnának szóval semmi értelmet nem találok benne) hanem a bírósághoz fordul.

Erre mondjatok valamit kérlek mert nem tudom mit tegyek.

Én megértem, hogy kell neki a pénz!

De ez nem csak az én hibám, hanem javarészt az ővé!

Mellesleg az albérlet ahol laktunk nem kicsit volt életveszélyes, mégsem mentem senkihez panaszkodni.

A konektorok kilógtak a falból (szó szerint nincs benne semmi túlzás) a kazánból csöpögött a víz ahol egy keringető szivattyú volt ami 220-al működik, se védőburkolat semmi!

Ugyanakkor nem adózótt utánnunk 2 hónapig a NAV-nál.

Kismillió szarért felnyomhattam volna mégis ő támad engem!

Valaki aki tud adjon tanácsot mit kéne tenni mert gőzőm sincs mivel kezdjem.

Köszönöm!



2014. jún. 25. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
elbeszélgetsz vele. megmondod, hogy ez a tartozás miatta van, mert nem szolgáltatott rendesen. és egy csomó helyen vaj van a füle mögött, jobban jár ha kussol és békén hagy. Tutit nem fizetnék. Az mondjuk más, hogy alapból oda se mentem volna ha ennyire szar minden, mert alap, hogy ez lesz belőle.
2014. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

"mégsem mentem senkihez panaszkodni"


Ez hiba volt. Írásban kellett volna jelezned neki, hogy nem megfelelő a fűtés és felszólítanod a javításra. Akkor. Most már veszett fejsze... Ha beperel (amit nem hiszem, hogy megtesz), akkor nyer. Mekkora összegről van szó?


Azt honnan tudod, hogy nem adózott? Ad adótitok miatt erről legálisan nem lehet információd.


Te is perelhetsz, de nem nyernél vele sokat akkor sem, ha a pert megnyernéd. Évek múlva... Kár nem nagyon ért, "csak" erkölcsileg, arra meg nem kapnál sok pénzt.

Szerintem, de nem vagyok jogász.

2014. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem voltál bejelentve, nem adózott, nem sokat tehet.
2014. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
A lakóhely bejelentése a bérlő feladata, az adózás megtörténtét meg a NAV-on kívül senki nem tudhatja.
2014. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!

Másodszor:

Az, hogy miért mentünk oda?

Muszáj volt. Nem volt sehol kiadó albérlet csak ez az egy, és muszáj volt lecsapnom mert nagyon szar helyzetbe voltunk a barátnőmmel.

Azt meg, hogy nem adózott onnan tudom, hogy mondta!

Novemberbe költöztünk és azt mondta, arra a két hónapra már nem akar bejelenteni majd újévtől kezd adózni.

Itt van a szerződés is, amikor bejelentett újat írtunk, de megvan a régi is.

2014. jún. 27. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!